[]

Ruhsat İle Tramer Kaydı Bilgileri Örtüşmüyor

Satın almayı düşündüğümüz 2. el bir Fiat FİORİNO var.

Ruhsattaki şasi no ile arabanın üzerindeki fiziksel şasi no aynı.
Ruhsattaki plaka ile aracın üzerindeki plaka aynı.

Fakat tramer kaydında, hem plaka hem şasi no sorgulatmasında araç DOBLO olarak geçiyor.

Sigorta şirketinin hatası olduğunu düşünüyoruz. Benzer durumla karşılaşan var mı? Nasıl teyit etmek gerekir, nasıl bir yol izlemek gerekir.

Teşekkürler, iyi günler.

 
sigortacı bir tanıdıığınız varsa ona sorun baksınlar.

tanıdığa da gerek yok. aracı alınca trafiğini kaskosunu yaptırmayı düşündüğünüz acenteye gidip sorgulatın.
  • kibritsuyu  (06.10.20 08:29:05) 
sigorta şirketi yanlış girebiliyor modeli. plaka ve şasi no uyuşuyorsa sorun yok.


  • mattiadestro  (06.10.20 10:01:30) 
araca şahsi no.su çakmış olabilirler. senaryo şu:

1. doblodan şase no.sunu ve plakayi
2. fiorinoya çak.
3. aracı sat. sonra dobloyu perte çikart.

tai sigorta şirketi hatasi da olabilir ama şase no.sunun araca sonradan çakılmadığından emin olun. ya da güvendiğniz bir exprere gösterin.
  • helenart  (06.10.20 14:37:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.