Kyk borcu ne zaman vergi dairesine düşer?

Kyk borcunu kaç ay ödemezsek vergi dairesine devrediliyor borç? Devredilince nasıl bir ödeme planı oluyor? Sizinki kaç ay sonra devredildi? Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla belli bir süresi yok, periyodik olarak bakıyorlar, ödenmemiş olanları aktarıyorlar. Ben 1 sene falan ödememiştim başladıktan sonra, o civarda devredilmişti.

Ödeme planı aynıydı.
  • plutongezegendegilmi  (05.10.20 23:38:56)
benimkinin devredilmesi 2 sene sürmüştü ama ben vergi dairesine aktarılma olayının ilk kurbanlarındanım belki şimdi olsa 6 ayda aktaracaklar

  • nahtoderfahrung  (05.10.20 23:39:59)
2 ay ard arda unuttum ödemeyi devredildi.

  • fezagezgini_4  (06.10.20 00:23:31)
ben benimkini duzenli oduyordum, bir kere odemeyi unutmustum, 1 gun sonra denedim vergi dairesine dusmustu. esim 3-4 aydir odemiyordu, onunkiyle ayni anda dustu benimki de.

  • fakyoras  (06.10.20 00:43:27)
Benim 1 sene olmuş ödememişim baktığımda edevlete aynı şekilde görünüyor. Aktarılmış olsa da bu şekilde mi görünüyor? 2 şer taksit ödemeye başlasam yine de aktarırlar mi acaba? Aktarıldığını nasıl öğreniyoruz?

  • ol dedim olmadı  (06.10.20 01:07:14)
ben sadece 1 ay geciktirdim ve vergi dairesine devredildi.

  • anyelios  (06.10.20 13:09:31)