[]

barbunyayı pişirmeden önce haşlamak gerekiyor mu?

google'dan videolara baktığımda haşlayan var haşlamayan var sanki.
 
Kadın anam haşlıyormuş. Gaz yapmasın diye.


  • the coon  (05.10.20 21:32:35) 
ya gaz yapsın önemli değil sdhss. önemli olan haşlamadan pişirince yenebilecek bir şey ortaya çıkıp çıkmadığı.


  • duyuru  (05.10.20 21:38:28) 
ben de kadın anama sordum şimdi, ufak çaplı bir tartışma yaşadık shhdjsj yemeği yapmadan önce nohut gibi geceden suda bekletiyormuş sonra da normal pişiriyormuş.


  • tabirimekruh  (05.10.20 21:40:26) 
öncelikle taze barbunya mı? kuru barbunya mı? taze ise 15 dk haşlanız kafi yemek yapmadan önce, ön haşlama diyelim. eğer kuruysa durum daha vahim 1 gün önce suda ıslatıp bekletp, daha sonra önce haşlayıp, daha sonra yemek haline getirmek gerekiyor.


  • benim de soyleyeceklerim var  (05.10.20 21:42:04) 
annem tazeyi de haşlar önden kara suyunu akıtmak için. pişirdiğinde bembeyaz olur hep.


  • theseachange  (05.10.20 21:43:07) 
Biz tazesini haşlamadan, suda bekletmeden düdüklüde pişiriyoruz, 20 dakika bile sürmüyor.


  • kobuzchu kiz  (05.10.20 21:45:56) 
taze barbunya. haşlamak vs. onunla uğraşmak zor geliyor. o zaman taze barbunyanın tanelerinden çıkardıktan sonra bir gün filan suda bekletsem olur diye anlıyorum ben. düdüklü de yok.


  • duyuru  (05.10.20 22:00:13) 
taze barbunyayı suda bekletme bence çok saçma bişey olur, filizlenebilir bile. hepsi 15 dk haşlayacaksın, sonrasında soğan havuç domates kavur hoop al sana barbunya.


  • benim de soyleyeceklerim var  (05.10.20 22:24:24) 
suda bekletip haşlamayınca çatlıyor bakliyatlar. güzel olmuyo zaten


  • blacksky  (05.10.20 23:30:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.