[]

Askerlik Tecili ile İlgili

Selam, 2024 aralık sonuna kadar tecili olan 98 ağustos doğumlu biri bu yıl üni son sınıf öğrencisi olup aöf’e 2. Üni lisansı olarak kayıt yaptırıp 1. Ünisine kayıt yeniletmezse ve pasife düşerse askerlik teciili ne olur?
Bu arada bu kişi sadece bu yıl 1. Ünisinde kayıt yenilemeyecek seneye yenileyecek. 
Sorunun net cevabı değil ama bir yere kayıt yaptırmadan mezun/terk erteleme talebinde bulunabiliyorsun 2 yıl e-devletten. Ben de yeni yaptım, 2020 sonuna kadar yoklamaya tabiydim, mezuniyet tarihimden tam +2 yıl sonrasına uzadı tecil.


  • dr doofenshmirtz  (05.10.20 17:57:20) 
Açık öğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Aşağıdaki linkte 8. Madde bu;

www.anadolu.edu.tr

Ama yine de bilen bir kişiye danış derim. Bürosunu arayıp sorabilirsin.
  • the coon  (05.10.20 18:51:05) 
ilk üniversiten bu adam benim öğrencim değil diye askerlik şubesine yazı yazabilecektir veya askerlik şubesi bunu sisteminde kendi görecek ve seni askerlik işlemlerini yapman için bekleyecek. ikinci üniversiten de eğer öğrenci olduğunu sisteminde göstermezse ilk cümledeki durum gerçekleşecek.

2024 yılına kadar teciliniz ancak okuduğunuz müddetçe geçerlidir. sonradan eğitim durumunuzda olan değişiklikler yüzünden 2024 yılı geçerli olmayacaktır.
  • blue eyes white dragon  (05.10.20 22:37:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.