[]

apple yetkili servis 'onarım yapamayız' diyor

iphone7'nin kırık ekranını değişime götürdüm. ürününüz yurtdışından alınmış gözüküyor, yetkili servisler bu ürünün onarımını yapamaz dedi yetkili servis.
evet, 2 yıl önce abd'den almıştım cihazı. ama başka ülkede onarım yapılmasına engel mi bu durum. nasıl bir uygulamadır bu ya?

yetkili servisler dışında ankara'da güvenilir bir iphone servisi var mı?

 
BTK bu konuda sıkıştırıyor. Apple’a kalsa dert değil. Zaten içinde sim kart olmayan tüm cihazlarla ilgileniyorlar.


  • fever  (05.10.20 16:20:30) 
yani btk'ye mi başvurmak lazım?


  • saklubilig  (05.10.20 16:29:29) 
  • nahtoderfahrung  (05.10.20 16:35:46) 
apple'ın kullanıcı sözleşmesinde kullanıcıya servis hizmetini vermeyi reddetme hakkı var. louis rossmann'ın youtube'da baya videosu var, apple hizmet vermeyi reddediyor, louis 5dk da tamir ediveriyor cihazı.


  • mrtkp1234  (05.10.20 16:38:13 ~ 16:38:29) 
malesef, apple abd'de satılan bazı model numaraları abd'ye özel oldugu için tamiri başka bölgelerde yapılamıyor. yine orada satılan bazı seri numaralar global onları tamiri yapılabiliyor. sizinki abd'ye özel bir cihaz sanırım.

belki avrupada yaptırma şansı olabilir ama güvenilir bir yerde yaptırın geçin bence.
  • ayin yazari  (05.10.20 16:41:19) 
ABD Apple cihazların Türkiye'de garantisiz olduğu çok bilinen bir durum. Muhtemelen uluslararası garanti şartlarında bu durum belirtilmiştir. Türkiye'in garanti kanunları nezdinde bir zorunluluğu yok Apple'ın. Burada faturası kesilmiş elektronik cihazlara minimum 2 yıl garanti vermek zorunda. Yurt dışından alınan cihazlar için böyle bir zorunluluk yok.

ABD cihazlarında donanımsal farklılık olduğu için yapmıyor tamiri.
  • himmet dayi  (05.10.20 16:44:08) 
Özelzervislerde daha ucuza aynı kalitede tamir yaptırabilirsiniz, bi araştırın isterseniz.


  • John Bloor  (05.10.20 16:58:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.