[]

Piyasadaki en iyi çikolata hangisidir ?

en iyiden kastım içinde glikoz şurubu olmayan, gerçekten kakaolu vs vs. kahve dünyasının çikolataları iyi diye biliyorum ama başka tavsiyeniz var mı ?
 
iceriginde glikoz sr. var mi bilmiyorum ama cikolata tadi aklabildigim en iyi market cikolatasi ritter sport

nestle, milka ulker tam rezalet, eti'nin cikolatalari guzel ama
  • exlibris  (05.10.20 11:26:11) 
Tadelle


  • halitkin  (05.10.20 13:03:33) 
www.micaochocolates.com
Her yerde bulunmuyor, en son getir’de buldum mesela ama oldukça kaliteli ve lezzetli.

  • feliss  (05.10.20 13:45:26) 
Vakko (yoğrulan çikolata hamuru* ve bekleme süresi daha farklı)
Divan (elbette migros için üretilen madlenlerini kastetmiyorum)
İstanbul’daysanız baylan gibi butik yerleri de öneririm.

Daha alt kalite için;
Pelit, özsüt, mado vs .


Market ürünleri için konuşursak; ülker ve godiva tamamen kimyasal. Şurup tadını dedem bile anlar.
Eti güzel fakat kullanılan yağ ve kakao kalitesinden kaynaklı, kakao kitle halinde kalıyor. Eritirseniz kakao tozları* (ya da başka bişeyler) yüzeyde erimeden kalacaktır. Aynı şey yerken de ortaya çıkıyor.
Magnum, mika (ve diğer mondelez ürünlerinde; twix vs) palm yağı var. Bazılarında ayrıca glikoz şurubu da mevcut.
Nestel; son dönemde (gramaj azalttıklarından beri) sakız gibi tuhaf bir yapıya büründü. Yine de bitter eski/retro seri ürünleri görece daha iyi.


*mabel yazan arkadaşa katılıyorum, fena değildir.
  • jimjim  (05.10.20 14:03:08) 
bind çikolata da kaliteli diye biliyorum. bir araştırmanızı tavsiye ederim.


  • isyankar tosbaga  (05.10.20 14:47:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.