onu içmeyelim bunu içmeyelim de ne içelim?

kola çok zararlı, marketten alınan meyve suyunda koruyucu var, katı meyve sıkacağında sıkılan meyve suyu sırf şeker, alkole girmiyorum hiç. ne içelim ayran mı içelim?

Yemeklerin yanında ayran içiyorum. Arada bir kendimi ödüllendirmek için de kola.

  • ruhen hastayim ben  (04.10.20 23:32:37)
Su, kahve, çay. Soğuk seviyorsanız hepsinin soğuk versiyonları da var. Çayın bile 150 çeşidi var ya, hepsini deneyip sıkılana kadar baya vakit geçer.

  • plutongezegendegilmi  (04.10.20 23:33:26)
Valla ben de aynı dertten muzdaribim.

Kefir, şalgam, ayran üçlüsüyle takılıyorum. Ama bunlar da ne kadar sağlıklı muamma. Sonuçta fabrika ürünleri. Ama diğerlerinden iyidir.
  • sorularimicinfeykhesap  (04.10.20 23:34:23)
diyet kola, malt bira ve vodkadan devam hocam.

  • makarnavodka  (04.10.20 23:34:37)
Soda-limon tabi. Tuz eklemek sana kalmış.

  • the coon  (04.10.20 23:35:50)
50 kilo vişne koyduk dondurucuya, sade sodayla karıştırıp içiyoruz.

  • tum haklari saklidir  (04.10.20 23:36:13)
su?
su haricinde bişey içmeye ihtiyacın yok, o yüzden ne içersen iç "gereksiz" bir şeyler tüketmiş olacaksın. ya su haricindeki sıvı tüketimini azaltacaksın ve ne istiyorsan içeceksin, ya da sıvı tüketimini azaltamıyorsan totalde en az zararı hangisi veriyor onu hesaplayıp içeceksin.

ben yemek yeme esnası haricinde su hariç hiçbir şey içmezdim eskiden, gereksiz gelirdi. (alkol hariç ama dediğin gibi onun farklı bir klasmanı var)
sonradan kahvenin getireceği açlığı bastırma hissine ihtiyaç duyup kahveye başladım, 3 senedir içiyorum. o da her gün değil, günde maks 70 cl. tabii şeker ve süt olmadan, bu haliyle olabilecek en az zararlı hale geliyor.
  • Bruce  (04.10.20 23:36:14)
maden suyu + su haricinde her şey gereksiz ki zaten.

  • ankarakecisi  (04.10.20 23:50:01)
Buz gibi şalgam -ama tuzdan gidebilirsin.
Latte iç. Yapması zor değildir herhalde.

  • ryhmer  (05.10.20 00:06:07)
Meyvenin kendi sekeri de zararliysa intihar edelim daha iyi

  • baldur2  (05.10.20 00:07:27)
Kendi yapacaginiz soguk cay
Ayran
Limonlu soda/su (haziri degil ama)

Hicbir seysiz su/soda
Su/sodada meyve infuse edebilirsin (nasil denir bilemedim, 1-2 dilim meyve, nane vs icine atip bir sure bekletiyorsunuz, tadini veriyor ama oyle cok sekerli bisi olmuyo)
  • kuehles blondes  (05.10.20 00:10:08)
millet hergun litreyle kola içiyor meyve suyu içelim dedim katı meyve sıkacağıyla değişik şeyler deniyorum hem eglenceli hem lezzetli ama kola içsem daha iyiymiş ozaman?

  • hobarey  (05.10.20 00:54:00)
Ayran
Soda-limon-tuz
Evde kendim şekersiz yaptığım erik veya kayısı marmelatının sulandırılmışı
  • megalomaniac  (05.10.20 01:37:30)
su, maden suyu, kahve ve çay dışında birşey tüketmiyorum. taze sıkma meyve suyu arada bir olabilir.

kola,fanta, meyze suyu, ice tea vs... hepsi koruyu+boya+aroma türü kimyasal karışımlar.
  • orpheus  (05.10.20 01:42:56)
Normal kola ile şekersiz kolanın arasında farkın olduğunu sanmıyorum. Şekersiz kola içeceğinize direkt normal kola için.

Alkol ile arası olmayan biri olarak ara ara alkolsüz bira içiyorum. Güzel oluyor. Tavsiye ederim.

Hicbir seysiz soda +1
  • put it in your appropriate place  (05.10.20 01:56:51)
Bitki cayi. + yukardaki oneriler

  • taurina  (05.10.20 02:35:22)
Kombucha. hayret kimse yazmamis Tr'de populer diil galiba.

  • tezek  (05.10.20 04:02:17)
Su
Rezene çayı
Papatya çayı
Doğal kefir
Maden suyu
  • kanlakarisikyagmur  (05.10.20 10:00:10)