Karar vermek

Hayatta neler yapmak istediğinize kariyerinize nasıl karar veriyorsunuz ve bu yönde çaba gösteriyorsunuz ?
Kpss çalışmak hedefim vardı sınavdan sonra sudan çıkmış balık oldum.
Şuan özel sektördeyim kendimi geliştiremiyorum işin yorgunluğundan zaman kaldıkçada hayallerimi nasıl gerçekleştirebilirim hangi hedeflerim peşinden gitmeliyim diye düşünüp harekete geçmiyorum.
Kitap okumaya dizi film izlemeye bile karar verip başlayamıyorum bazen.
Biraz yazılım mı öğrensem ingilizce mi çalışsam derken boş vaktim heba oluyor bir hedef olmayınca.

Belki silerim duyuruyu.

Böyle hissettiğim çok olmuştu. Sonunda gördüm ki, yapmak istediklerimi hedeflemiyor, hedeflediklerimi yapmak istemiyordum.
Çalışma hayatı gerçekten yorucu oluyor ve ekstra motivasyonun olmadığı hedefler için ikinci kez yorulamiyor insan.

  • tum haklari saklidir  (04.10.20 22:42:26)
kendini tanımlayıp, doğru sorular sormaya başlayınca insan... bir dönem sonra dönüşüm, değişim başlıyor.
kendi devrimini yaparsın sen. :-)

  • ankarakecisi  (04.10.20 23:06:13)
bence bazı insanlar ne istediğinden hayatı boyunca emin olamıyor. kendimden biliyorum:) 36 yaşında evli barklı adamım işim gücüm yerinde vs. hâlâ "ulan acaba çoluğu çocuğu bırakıp taylanda yerleşip muay thai mi öğrensem" diyorum. 36, evet. (otuz altı)

  • hobarey  (04.10.20 23:40:41)