Gece 22.00den sonra alkol satın almak

Merhaba, bu gece 23.00 sularında tekel bayinden alkol alıp eve giderken yolda sivil polis çevirdi kimliğini gösterdi ve elimdeki siyah poşete baktı tutanak tutuldu ve almanın değil satmanın suç olduğu söylendi yani bana bir şey olmayacağı söylendi. İlk defa polisle muhatap oldum acaba ileride bununla alakalı bir sorun yaşar mıyım? Sonradan evime ceza gelmesi gibi bir durum olur mu ? Bir de sırf bu tutanaklar tekele ceza kesmek için yeterli midir?

Hicbir sey olmaz. Sakin ol.

  • baldur2  (04.10.20 05:23:43)
polis zaten söylemiş. almak değil satmak suç.

başına gelebilecek en kötü şey artık 22.00'den sonra o tekelden alkol alamayabilirsin. adam cayarsa tabii.
  • himmet dayi  (04.10.20 08:49:27)
Hocam o tekelden neden alamayabilirim kısmını anlamadım.?

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (04.10.20 09:51:35)
tekelci kurallara uymaya karar vermis olabilir eger ceza yerse. ondan alamazsin.

  • baldur2  (04.10.20 10:14:41)
22.00’dan önce aldım deseydiniz ispatlayabilir miydi?

Size bi şey olmaz.
  • tek yaprak havlu  (04.10.20 10:39:39)
Tekele ilk ceza 30 bin lira gibi bir şeydi muhtemelen tekel satışı bırakır. Size bir şey olmaz.

  • atom karincanin torunu  (04.10.20 10:44:44)
Sen yine de bir daha o tekel bayisine gitme;)

  • baldur2  (04.10.20 10:47:18)
@tek yaprak havlu hocam polis karanlıkta 2 apartman arası bir yere pusmuş tekelden çıkan herkesi çeviriyordu. Fiş almadığım için saat belli değil, ancak online bankacılıkta ordan alışveriş yaptığım belli ancak saat yine belli değil. Onun ekran görüntüsünü aldılar. Ama o saatte ordan alkol aldığımın kanıtı yok.

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (04.10.20 11:14:40)
@baldur2 hocam hayatımda ilk defa gittiğim bir yerdi. Daha önce gitmedim hiç. Adam muhtemelen isim soy ismimi öğrenecek tutanaktan, umarım bana bir sorun çıkarmaya kalkmaz.

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (04.10.20 11:16:53)
Birkac yil once benim de basima gelmisti. Sonrasinda tekel telefonumu bulup yazmisti yalan ifade vermem icin, yok colugum var yok cocugum var vb seklinde. Sana bir sey olmaz ama tekel bayiine yaklasan buyuk bir cisim var.

  • msb  (04.10.20 13:59:59)
Ne yaptınız hocam dediğini yaptınız mı?

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (04.10.20 15:34:41)