Boşanmak için borç yapan kişiyle evlenilir mi?

Selam

Biri var, boşanmak istiyor. Karısı senden anca 200.000 tl karşılığında boşanırım demiş. Bu da gitmiş 200.000 tl kredi çekmiş. Ayda 6.500 tl civarında kazanan biri. Fakat bu arkadaş başkasına gönül vermiş ya da başkasını sevmeye çok niyetli ve evlenmeyi de tasarlıyor, üstelik henüz boşanmamış ve ne zaman boşanacağı bile belli değil. Ben de ona diyorum ki borcun bitene kadar evlenme, kadın seni bu borçla kabul etmez diyorum. Niye ya sevgi her şeyi halleder diye itiraz ediyor bana, o iş öyle değil evlilik başka sevgi başka diyorum.

Siz ne dersiniz, sırf boşanmak için 200.000 tl borç çekmiş biriyle evlenilir mi? Bu arkadaş sizce de aşırı hayalperest değil mi?

Her insanın borcu olabilir ancak burada mesele borç değil. Adam ve kadının çiğliği. Böyle insanların yakınında bile durmazdım.

  • ruhen hastayim ben  (03.10.20 16:36:01)
O 200.000 neyin bedeliymis. Mahkeme karari olmadan 200.000 hibe edilmisse oyle saf bir adamla evlenilmez zaten.

6.5k kazanan adam 200.000 tazminata mahkum edildiyse ciddi sorun cikarmis bir adamdir gene evlenilmez.

Onun disinda herkesin borcu olabilir. O kisimda sorun yok. Borclu insanla da evlenilebilir.
  • Kittie  (03.10.20 16:43:03 ~ 16:45:04)
@Kittie

Benim takıldığım kısım borcu değil, bu borcu yapma sebebi. Hem boşanmak için bu maaşla bu kadar kredi çekiyor hem de boşandıktan sonra o kadar borç yükü varken bir başkasıyla ve severek evlenmek istiyor. Bana bu işin içinde bir bit yeniği var gibi geliyor ama...
  • 1bir1bir1  (03.10.20 17:00:48)
ınsanlar ne garıp. herkes kafasına gore ben su kadar para karsılıgında bosanırım dıyebılıyor mu ya? avukata danısmadan etmeden gıdıp o kadar kredı cektıyse bence de evlenılmez.

  • komorebice  (03.10.20 17:05:40)
sevgi her seyi hallediyorsa bir oncekine niye bosanmak icin 200 bin lira para vermis? hahahaha karnima agri girdi. bosanmak icin kredi cekmek nedir aga ya hahahaha.

  • baldur2  (03.10.20 17:06:01)
Hayalperestten çok saf birine benziyor. Evleneceği kişi borcun eski karısı için olduğunu öğrenip benim neyim eksik diyerek o da 200 bin TL isterse ne yapacak bu adam? Onun için de mi kredi çekecek? Aklı başında hiçbir kadın böyle bir şeyi kabul edip evlenmez.

  • dissendium  (03.10.20 17:10:51)
6500 TL kazanıp da 200 bin TL kredi çekmek. Bunu da ayrılacağın birine vermek. Bana enayi diyenler buna ne diyecek :) kaç senesini boş yere ipotek etmiş biriyle ne işiniz olur.

  • stewie  (03.10.20 17:14:48)
Stewie kesinlikle haklı. Ortada oldukça aptalca bir finansal karar var, yıllarını ipotek etmiş adam. Bu hikayenin arkasında mutlaka başka bir şey vardır.

  • roket adam  (03.10.20 17:56:58 ~ 17:57:10)
Ben evlenmezdim ama adamın o borcu çekmek için gerekçeleri olabilir.
Bundan 10 sene önce bir tanıdık 35 bin kredi çekmişti bizim de. Düğünde gelinin takılarını bozup kardeşine vermiş zamanında kadın da boşanırken ver takılarımı demişti haliyle. Çocuk felan olmadan o kadar para vermesine herkes gülmüştü ama borcum borçtu dedi ödedi. Onların da vardır bir durumu anlaşmalı boşanma şartına o parayı koyacaklardır.

Adamın yerinde de olsam o kadar borçla evlenmem.
Bir yuva kolay kurulup kolay dönmüyor.
  • cilekli pasta  (03.10.20 18:03:08)
@cilekli pasta

Ben adamın bir kadınla görüştüğünü ve gittikçe ona daha çok bağlandığını biliyorum ama kadını tanımıyorum, kadın sohbet muhabbet ediyormuş ama boşanma gerçekleşmeden benimle bir araya gelemezsin deyip duruyormuş, daha yüz yüze gelmemişler bu hoşlanma vs başladığından beri.

Fakat yani bana çok mantıksız geliyor, o kadar parayı adam kaç yılda ödeyebilir de borcu bitirip evlenebilir ki? Çocuğu da var, nafaka da vermek zorunda yani. Hem borç hem nafaka ödeyecek, bana sanki karnını doyurmak için biriyle evlenmeye çalışıyormuş gibi geldi.
  • 1bir1bir1  (03.10.20 18:23:20)
Yalan. 200 bin kredi çekemez. İhtiyaç kredisi 200 bin olmaz.

  • Techsavvy  (03.10.20 19:13:48)
@Techsavvy

Demek ki kıllanmakta haklıyım. 6.500 tl maaşı olan biri en fazla kaç para kredi alabilir ki yani benim havsalam almadı bunu.
  • 1bir1bir1  (03.10.20 19:23:45)
ben erkeklerin soyledikleri para miktarina pek inanmam, belki birikmisleri vardi simdiki esi onu istedi, ya da yalan atti diger kadini etkilemek icin bak senin icin 200bin cektim falan benden baska sey isteme. ya da arkadas ortaminda krediyi cektim, bosadim demek icin bilmiyorum ama bana cok sacma geldi.

  • durgunfoton  (03.10.20 20:03:45)
@Techsavvy haklı ben de yalandır demeye geldim :) 200K krediyi çekip çekememe değil mevzu.

'200K ver ayrılalım' kısmı büyük ihtimal yalandır. Zaten boşanma da yok henüz ortada. Hani 200K verince boşanma olacaktı? Sahtekar bi tip gibi geldi bana. Ayrıca 6500 kazanan adam nasıl 200K kredi ödeyecek. Kredi olayı da yalan olabilir. Nerden tutsan elinde kalıyor.
  • the coon  (03.10.20 20:10:51)
Ben durumun ve borç miktarının gerçekliğini sorgularım öncelikle.

  • jazzabel  (03.10.20 20:14:33)
olayın gerçekliği yanlışlıgı bir kenara ben olsam hiç karışmazdım. neden başkasının evlilik kararı ile ilgili yorum yapayım ki. isteyen borçlu da evlenir, borçsuz da evlenir. hayırlısı olsun der çekilirim kenara

  • dafuq  (03.10.20 20:54:15)
@dafuq

İddiaya girdik çünkü. Ben kazandım, o kaybetti. Artık bundan sonrası ona kalmış elbette, ona ben karışmam.
  • 1bir1bir1  (03.10.20 21:27:06)