[]

Bu kahve değirmeni iyi midir?

Kalın ve ince çekme ayarı varmış. Mokapot ve bazen Türk kahvesi için kullanmak istiyorum. Yorumlar da iyi, sadece biri 10. kullanımda seramik öğütücü parçası kırıldı demiş.

Taze kahve içmek istiyorum. Sizce nasıl ürün?

www.trendyol.com

 
yerinde olsam sadece 2 derecesi olan bir öğütücü almazdım. eğer internette ne kadar ince öğüttüğüne dair referans fotoları bulursan olabilir, oradan bakarız mokapot ya da türk kahvesi için yeterli inceliği var mı diye.


  • Bruce  (02.10.20 21:17:24) 
el ile öğütme her ne kadar nostaljik keyifli vb geliyor gibi olsa da istenilen inceliğe getirmek için tahmin etiğinizden daha fazla uğraşmanız gerekecek. ve bu bir süre sonra size üşengeçlik olarak geri dönüp, hazır öğütülmüş kahve almaya kadar gidecek. ben delongi'nin elektrikli öğütücüsünü kullanıyorum. tavsiye ederim.


  • jeanluc  (02.10.20 22:25:57) 
"bir süre sonra size üşengeçlik olarak geri dönüp, hazır öğütülmüş kahve almaya kadar gidecek" +1000

ilk başlarda taze çekilmiş kahve düşüncesi cezbediyor. ezerek öğüten elektrikli değirmenlerin fiyatını görünce elle öğütmek istiyorsunuz. ilk birkaç sefer hoşunuza gidiyor, sonra bir fincan kahve içecem diye 10 dakika gırgırgırgır kol çevirmeye üşenmeye başlıyorsunuz ve iş öğütülmüş almaya kadar gidiyor.

ben sözen marka el değirmeni öneririm. sözlükte kahvedelisi isimli yazar vardı eskiden. onun kadar uzman birini görmedim. o önermişti bana da.
  • kibritsuyu  (03.10.20 03:00:26) 
Geçen hafta bu değirmeni farklı bir isimle 90tl civarına aldım. Bende sözen de var. Karşılaştırmak gerekirse, sözen daha homojenize öğütüyor ancak pirinc malzeme tadı kahveye geçiyor ve öğütmesi zor. Bu ürünün dişlileri ve kol mekanizması el ile öğütmek için daha ideal. Bu arada elektrikli öğütücüler zaten hem çok pahalı hem de kahveyi paramparça ediyor. Ben v60 için aldım gayet memnunum.


  • ned flanders  (03.10.20 09:19:52) 
iki yıldır sözen el değirmeni kullanıyorum. büyük fincan (370ml) için french press boyutunda öğütmem 2 buçuk dakikadan az sürüyor.
tadı çok fark ediyor.

  • d e j i n  (03.10.20 19:16:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.