Koltuk takımı önerileri

40 yılın başı salon takımı bakalım dedik. Ekşiye girip yorumlara baktık. Kötülenmeyen firma yok. Dedim bari bir sorayım. Salon takımı veya tek 3lü koltuk alıp memnun kaldığınız yerler nereler ? Şimdiden teşekkürler

Hocam geçen ay oturma grubu aldık. Enza, Doğtaş, Kelebek, İstikbal, Adore ve İkea'ya baktık.

İstikbal ve Adore'de şık ve kaliteli takımı yok. Ucuz görünümlü takımlar hep. İkea'nın kaliteli takımları ise çok pahalı. Kelebek kaliteli ama güzel tasarımı olan takım yoktu. Biraz dizaynları sönük kalmış. En iyisi Enza ve Doğtaş. Kaliteli ve dizaynları çok iyi. Ama biz onlardan da almadık. Doğtaş'a iş yapan ve yeni kendi markasını oluşturmuş bir firmadan aldık. O ondan almasak ya Enza ya Doğtaş'tı. İsmini vermeyeceğim, çünkü hata yaptığımızı düşünüyorum, mobilya iyi fakat firma bir Kelebek gibi senelerce duracak mı hiç zannetmiyorum. Garanti falan hikaye olacak belki... Bence teker teker dolaşıp fiyat alın ve karar verin. Benim kötü dediğim İstikbal'i belki siz beğenirsiniz...
  • malheiros  (02.10.20 19:25:41)
ben geçen yıl enzadan aldım, 3 ayda bi koltukları geri gönderiyorum, yeniden kaplayıp geri getiriyorlar, kumaşı hemencecik pamuklandı çok pişmanım.

benim aldığım seriden bir sürü şikayet var, modeli beğendiğinizde bir aratın, o model ile ilgili kötü yorum var mı diye..
  • benaslinda  (02.10.20 20:02:22)
Ben 4 yıl önce İstikbal'den klasik bi köşe takımı aldım, hiç bi problem yok. Gayet sağlam ve tay tüyü olduğu için kolayca temizlenebiliyor. İki defa ev taşıdım hala taş gibi hiç bir deformasyon yok. Bence en az on yıl idare eder :) Vivense'de güzel modern takımlar var ama kalite olarak nasıldır bilmiyorum

  • evritinkizsamtinghepind  (02.10.20 20:47:08)
Loda mobilyadan aldik. 2 yil oluyor oldukca memnunuz

  • 65 derece  (02.10.20 23:39:11)