[]

Yaz lastiği kış lastiği

Şu resimdeki lastikler yaz lastiği mi? Kış lastiğini nereden nasıl alayım? İnternetten mi alayım? Mutlaka kış lastiği almalı mıyım? İstanbuldayım. Alırsam kışın yaz lastiklerini nereye koyacağım? Kış lastiği yerine dört mevsim lastik mi alsam kışın kullanmak için (çünkü gittiğim en soğuk yer istanbul)

Babama sordum: "arabadaki lastikler yeter, kışın daha dikkatli sür, ne gerek var ikinci takıma" dedi. Kendisi hep aynı lastikleri kullanır, hiç de kaza yapmadı.


 
yazlık bu. ben o riski almam şahsen kışın kışlık lastik taktırırım. kullanmadığın lastikler lastikçide duruyor belli bi para veriyorsun. sonra mevsim değişince kışlıkları orda bırakıp yazlıkları taktırıyorsun. ben arkadaşımdan 1 kış kullanılmışları aldım vala nerden alacağını bilemedim. öyle bir şey yapabilirsin. anlayan varsa letgo dan falan al


  • ruby elixir  (02.10.20 15:37:39) 
ben şimdiye kadar hiç kışlık lastik almadım, kaza da yapmadım. ama kışın çok kullacak olsam kesin alırım. özellikle yağışlı günlerde arabayı kullanmamaya dikkat ediyorum. bi kere don yaptığında çıkmıştım, araba buz üstünde dans ediyordu adeta.


  • himmet dayi  (02.10.20 15:45:12) 
michelin crossclimate plus aldım ben. gerçek bir dört mevsim ve kış lastiği logosu da var üstünde. ve babanız çok haklı kışın daha dikkatli sürülmeli ve karda kışta mümkünse çıkılmamalı.


  • surprise  (02.10.20 17:32:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.