Kan değerlerini nasıl ölçtüreyim?

Amacım vücudumda vitamin mineral eksikliklerini öğrenmek ihtiyacım olan takviyeleri sağlamak, ne bileyim Bi ara demir eksikliğin var demişti doktor yarım bıraktım tedaviyi, saç dökülmesi için arkadaşım analiz yaptırdı eksik çıkan bişeyler oldu ona göre tedavi uygulandı mesela ben bunların hepsini toptan öğrenmek istiyorum, demir eksik mi, kan değerlerinde başka neler eksik, vitamin eksikliğim neler, Bi ara doktor arkadaşım sende hipoglisemi başlangıcı olabilir kontrol ettir demişti,

Çok karıştı kusura bakmayın işin kısası ben hastaneye gidip tüm bu konularda genel bir test istiyorum kan değerlerimi veya gerekiyorsa idrar vs, genelde böyle şeyler tek hastalık veya sıkıntı ile kontrol edildiği için hastaneye gidip ne diyeceğim genel kan testi mi deniyor bunun adına asıl merak ettiğim bu

hastaneye gitmene gerek yok. aile hekimi de yapıyor. gideceksin "değerlerimin eksik olduğunu düşünüyorum, uyku düzenim bozuk, yoruluyorum, kolesterolüm olabilir vb. diyeceksin." o da sana kan tahlili yapacak

  • lesmiserables  (02.10.20 01:01:33)
@lesmiserables +1 ya da aynı şeyleri gidip bir devlet hastanesinde dahiliye uzamanına diyeceksiniz. Genel kan degerlerime baktirnak istiyorum bazi degerlerim dusuktu en son baktirdigimda bu aralar da cok halsiz hissediyorum vs. diyin ben hep oyle yapiyorum bir de aile gecmisinde kanser oldugu icin onu soyluyorum herseye bakiyorlar zaten.

  • carmenta  (02.10.20 01:36:22)