Arçelik Elektrikli Ocak Açılmıyor

Arçelik elektrkli (şu cam olanlardan) ocak var evde. Asla açılmıyor. Bağlantısını kontrol ettim eleltrik var. Ancak sigortasını kapatıp açtığımda iki ocak için H şeklinde yanıp sönerek uyarı verdi. Onları açmaya çalıştım ancak yine kapandı ve hiç açılmıyor yine.

Var mıdır kullanan bu ocağı, çözümü bilen?

geçenlerde başka biri daha benzer bir şey yaşadı, ona da yazmıştım, indüksiyonlu ocak olabilir mi elinizdeki? üzeri boşken ya da üzerine indüksiyona uygun tencere tava konmadan çalışmaz onlar da o yüzden dedim, onu bir kontrol edin isterseniz.

  • nimberjack  (01.10.20 20:49:53)
İndüksiyonlu değil ocak.
Her zaman kullandığımız tencere, çaydanlık denedim yine olmadı. Teşekkür ederim yine de.

  • teritori  (01.10.20 21:01:14)
hmm, tam modelinizi bilmiyorum ama öyle bir arattım H yanıp sönmesini, "ocak fazla ısınmış" demekmiş. ama klavuzda çözümünü bulamadım, belki ısı algılayan bir sensörü bozulmuştur diye kafadan atıyorum şu an :) modele göre kılavuzuna baktınız mı acaba?

bir de arçelik müşteri hizmetlerini arayınca çok çabuk bağlanılabiliyor bir call center çalışanına, orayı da bir deneyebilirsiniz. geçen gün çamaşır makinesini programını iptal etmeye çalışıp kapağını bir türlü açamayınca aradım da yardım etmişlerdi, çözmüştüm sorunu. gecenin 11iydi bu arada aradığımda, saat düşünmeden arayın yani :)

ek: electrolux'te de aynı işaret aynı şey demekmiş galiba:
www.electrolux.com.tr
  • nimberjack  (01.10.20 21:17:54)