Doluda uf olan kaskolu araba camı

2 gün önce yağan doluda kaporta ve camda hasar oldu. Full kasko var. Camı değiştirmek yerine onartsam mı? Sonradan takılsam camlar iyi olmuyor diyenler var da.

cam işi sakat, orjinali ile değiştir.

  • helenart  (01.10.20 19:04:25)
kaskonuz varsa her yıl cam değiştirme ücretsiz oluyor zaten. kaskoya da işlenmiyor.

  • ankarakecisi  (01.10.20 19:04:59)
Peki sigorta anlaşmalı yere göndermek istiyor. Hayır kardeşim ben Toyota yetkili servise vereceğim. Oraya öde diyebiliyor muyum?

  • boray eris  (01.10.20 20:25:56)
Kasko yaptırırken cam muafiyeti varsa diyemezsin. Yani özellikle kaskoda kriterlerden biridir bu. Poliçede “cam anlaşmalı yerlerde yaptırılır ya da müşteri istediği yerde yaptırır” gibi bir seçenek vardır, seninkine göre yaptırıver ama kesinlikle orjinal yaptır.

  • giovanne  (01.10.20 22:23:16)
Sözleşmeyi buldum. Orijinal ve bedelsiz takmalı, değil mi?

11-ONARIMDA KULLANILACAK PARÇA TÜRÜ: Sigortalı aracın hasara uğraması neticesinde parçanın onarımının yapılamaması durumunda
değişecek yedek parçaların sigorta şirketi tarafından temin edilmesi halinde sadece "Orijinal Parçalar" kullanılacaktır. Ancak araç üzerindeki orijinal
olmayan parçalar eşdeğeri ile değiştirilecektir.

12- ONARIM YAPILACAK SERVİS: Sigortalı aracın hasara uğraması durumunda aracın hasar tespiti ve onarımı; sigortalı tarafından tercih edilecek bir
serviste, Ray Hızlı Onarım Merkezlerinde, Anlaşmalı Özel Servislerde veya Anlaşmalı Yetkili Servislerde gerçekleştirilebilir. Hasar anında anlaşmalı servis
bilgilerine www.raysigorta.com.tr internet sitesinde yer alan Anlaşmalı Servisler bölümünden veya Ray Sigorta İletişim Merkezini 0212 363 26 00 veya 444
4 729 numaralı telefonlardan arayarak ulaşabilirsiniz.
  • boray eris  (01.10.20 22:52:03)
orjinal evet. ama "cam klozu" diye bir bölüm var mi ona da bakmalısın.

  • helenart  (02.10.20 00:10:08)
iki senede bir mutlaka cam degistiren biri olarak ben yan sanayi ile orijinal arasinda ben fark goremiyorum. bol sensorlu/kamerali araclarda tek tuk sikinti ciktigini duydum ama basima gelmedi. Ozetle aracin caminda bir suru sensor/kamera yok ise yan sanayi de takilsa bir sikinti cikma olasiligi cok dusuk. Yan sanayiden kastim OEM bu arada..

  • cooperr  (02.10.20 00:30:42)
@helenart;

CAM KIRILMASI HASARLARI KLOZU: İş bu poliçe ile sigortalı araçta poliçe süresi içinde meydana gelen hasarların sadece cam hasarı olması halinde;
-Tek cam değiştirilmesinde mevcut poliçe üzerindeki hasarsızlık indirimi 1 üst kademeye çıkacaktır.
-İki adet cam değiştirilmesinde (Kullanım tarzı; Kamyon, Tanker, Çekici, Otobüs hariç) mevcut poliçe üzerindeki hasarsızlık indirimi aynen korunacaktır.
-Kamyon, Tanker, Çekici ve Otobüsler de iki adet cam değiştirilmesi halinde mevcut poliçe üzerindeki hasarsızlık indirimi kaybolacaktır.
-Tüm araç cinslerinde üç ve daha fazla cam değiştirilmesinde mevcut poliçe üzerindeki hasarsızlık indirimi kaybolacaktır.
İş bu kloz hükümleri tüm araç cinsleri için geçerlidir.

İş bu poliçe ile sigortalanmış araçta cam kırılması hasarı meydana gelmesi halinde, anlaşmalı cam servislerimizde veya istenen herhangi bir tamir
merkezinde yapılacak olan cam değişimlerinde muafiyet uygulanmayacaktır.
  • boray eris  (02.10.20 00:55:12)
@cooperr; ön camda, aynanın orada şerit algılama ve öndeki araca hızlı yaklaşım uyarı kamerası var.

  • boray eris  (02.10.20 00:59:25)
bu bilgilere göre anlaşmalı yetkili serviste orjinal cam taktırabilirsin. birinci sefer olduğu için hasarsılığı bir basamak yukarı çıkacakmış. poliçe yenilerken bir tık daha pahalı olacak demektir.

  • helenart  (02.10.20 12:06:59)