[]

Bu siteleri nasıl barındırmalı? Reseller ya da ?

Arkadaşlar deneysel ve proje amaçlı kullandığım bir kaç site derken eşe dosta da destek amaçlı hizmetlerle son iki yıl içerisinde 20i aşkın internet sitesini guzelhosting den aldığım reseller hizmetiyle karşılıyorum. Tabiri caizse sitelerin (özellikle ilk açılma süreleri) yerlerde sürünüyor. Bu kullanılan CMS ile alakalı olduğunu ilk başta düşünmüştüm ama sıradan basitce kodlanmış bir sayfada bile aynı durum ile karşılaşınca bunun hizmetin kalitesi ile alakalı olduğunu düşünmeye başladım.

Bu arada DigitalOcean üzerinde de yine deneysel bir kaç tane droplet var kullandığım ve hızından çok memnunum ve buraya taşımayı düşünüyorum. Aklımdaki sorular Bu kadar siteyi (30 sitenin çoğu kurumsal, deneysel aşırı trafiklenmeyen, toplam tekil trafiği aylık 50bin ya var ya yoktur.) böyle bir hizmet için örneğin DO gibi bir sitede droplet kurup tüm eklentileri tek tek ekleyip (mail,curl,apache vb.) kullanmak mı mantıklı yoksa önereceğiniz başka bir hizmet modeli var mı? Türkiye de bu hizmeti gerçekten hakkıyla verecek bir sağlayıcı var mı? Güzelhosting kullanıpta benzer bir problem yaşayıp çözüm bulan varmı?


 
digitalocean ya da hetznerden yeni bir kurulum yapip siteleri orda barindirabilirsin. digitalocean'da her seyin kurulum ve konfigurasyonuna iliskin bolca dokuman var.


  • tahtakafa  (01.10.20 15:17:40) 
muhtemelen bir vps üstüne hepsini taşıyabilirsin. hetzner önerebilirim fiyatları iyi. 20 tb bant genişliği de güzel.

bu söylediğin trafiği çok rahat kaldırır gibime geliyor. güzel tarafı eğer cpu vs yetmediğini düşünürsen upgrade edebiliyorsun anında.
  • ozdek  (01.10.20 15:33:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.