[]

Dünyada korona konusunda vaka-hasta ayrımı var mı?

Hastanede yatacak durumda olanlar hasta, evde karantinaya gönderilen pozitifler vaka olarak sayılıyor anladığım kadarıyla.

Bu dünyada da böyle mi yoksa yalnızca bize özgü bir durum mu?


 
who'nun yayınladığı vaka tanımı çok net. testin pozitif ise belirti göster ya da gösterme "case" olarak sayılıyor.


  • roket adam  (01.10.20 00:09:58) 
dünyada bu kadar saçma bir ayrım yok bakan sadece halkı kandırmak için kullanmış.

who'ya da verileri bu şekilde verdiler. o büyük sıkıntı.
  • duyurukullanıcısı  (01.10.20 00:18:56) 
Ben şu ana kadar bu saçmalığı bi tek Türkiyede gördüm ama başka üçüncü dünya ülkelerinde durum nasıl hepsini bilmiyorum.


  • superfluid  (01.10.20 00:24:54) 
@duyurukullanıcısı, büyük sıkıntı derken? who'ya verileri bu şekilde bildirmemiz herhangi bir yaptırıma sebep olabilir mi ileride?


  • chihirovekohaku  (01.10.20 00:51:31 ~ 00:51:52) 
Fransa'da ölen insanları bile test edip pozitif yazıyorlar.
Üstüne arkadasim ocak gibi hasta oldu ciddi ama o dönemler covid yok.
Sonrasında hastaneden aramislar siz o dönem covidmissiniz, önceden benzer semptomlari gösteren kisilerin örneklerini tekrar inceliyoruz dediler.

Su an fransa'nin websitesinde pozitif vaka, hastanede total, yeni hastaneye yatan, yogun bakim, iyilesen ayri ayri yaziyor.
  • logisticsmanager  (01.10.20 01:18:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.