[]

trafik cezasına itiraz

merhaba,
bugün banka app'inde dolanırken tesadüfen 22 temmuzda aracıma ceza yazıldığını gördüm. ceza detaylarına e devletten baktığımda ise cezanın düzenleme yerinin çanakkale lapseki olduğu yazıyor, oysa hayatımda çanakkale'ye gitmedim ve oraya yaklaşık 20 saat mesafede oturuyorum :) o gün mesai günü ve hem kendim hem eşimin çalıştığı bir gün ayrıca.

e devlet detaylarında teblig ile ilgili bir şey yok ancak banka uygulamasında tebliğ tarihi olarak 5 ağustos yazıyor. ben bu cezayı tesadüfen gördüm ve bana tebliğ edilen de bir şey olmadı tabi. üstelik şimdi faiz de binmiş.

bu durumda ne yapmam gerekir? teşekkürler şimdiden.

 
muhtara bir uğrayın bakalım tebliğ edilmiş mi edilmemiş mi?


  • ozdek  (30.09.20 15:42:19) 
Süre geçmiş gibi görünüyor ama geçmemiş ise o ceza iptal olabilir. Bu arada lapseki edsden geldiyse fotoğrafı da çekiyor ceza tebligatının ekinde vardır.


  • infernalcadre  (30.09.20 16:51:16) 
en yakın sulh ceza hakimliğine gidip trafik cezasına itiraz etmek istediğini belirt. bak bakalım e-devletten cezayı bulabiliyor musun diye.
sen başvurduktan sonra zaten sulh ceza mahkemesi ceza bizim burada kesilmemiş diye yetkisizlik verecek. verdikten sonra gittiği yerde ceza tutanağı incelenecek vs vs. şimdi tam olarak hatırlamıyorum prosedürü unuttum ama sen sulh ceza hakimliği kalemine git derdini güzelce anlat yardımcı olurlar.

  • baharat  (30.09.20 17:05:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.