Hırsızlık

İş yerine birileri girdi. Laptop, kamera, projeksiyon vs hepsi duruyor. Bir şey çalınmamış gibi görünüyor fakat merak ettiğim konu pencereyi nasıl açtığı...

Pimapen tarzı pencereyi açıp girmiş/ler fakat pencerede bir zorlama yok. En son benim çıkıp her yeri kapattığım gün yaşandığı için sorumluluk payı biraz bana düştü.

Pencereyi kapattığına eminim. Bu tarz pencereler dışarıdan aşırı derecede zorlamadan açılabiliyor mu?

PVC pencereler esnektir, ekstra bir güvenlik önlemi yoksa bir tornavidayla bile esnetilip açılabilir.

Hırsız girse neden bişey almasın? Belkide pencereyi açtı ama giremeden bi ses bekçi vs duyup kaçtı.
  • John Bloor  (30.09.20 14:16:30)
Bir komşumuzun penceresi tornavida ile zorlanmıştı. İzleri bile vardı ama açılmamış. Kolay açılmıyor diye biliyorum ama burada pencerenin sağlamlığı da önemli. Eskimişse zorlanmadan açılmış olabilir ya da yeni bir teknik geliştirmiş olabilirler. Pencere tam kapanmamış da olabilir. Pencere görünen bir yerdeyse ve hırsız herhangi biriyse tam kapalı olmadığını görmüş olabilir.

  • dissendium  (30.09.20 14:18:11)
Pimapen pencereye dışarıdan tornavidayı sokarsan yukarı aşağı inip çıkan küçük pimleri var, onu yukarı kaldırınca kolayca açılır. Yeniyse çizik vs iz bırakır ama eskiyse iz bırakmadan da olabilir.

  • Flaneur  (30.09.20 14:25:15)
Pimapenler kolay açılıyor + 1

  • prizmatik  (30.09.20 14:45:14)
  • janavarorion  (30.09.20 15:00:57)
bu açılmalar pencere koluyla ilgilidir. böyle bir durum yaşanmasın istiyorsanız ve bir üstteki videoda olduğu gibi kolay açılmasın istiyorsanız

www.hepsiburada.com

bu kolu kullanmanız gerekir. çalışma mantığı da şu şekildedir www.youtube.com
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (30.09.20 16:07:20)
@John Bloor içeri girmişler çünkü haftasını yağmurluydu bu yüzden içeride ayak izleri var. Diğer pencereden de çıkmış.
@jana video için teşekkürler
@super kahraman linkler için teşekkürler. pencere kollarındaki bastırılarak kapatılan küçük kilitler açıktı belki onun bir faydası olmuştur giren kişiye.
  • a man alone  (30.09.20 19:39:04)