[]

tüketici hakem heyeti

bundan bir ay önce internetten yaptığım alışverişin para iadesini alamadığım için bankaya harcama itirazında bulunmuştum. aynı zamanda tüketici hakem heyetine de başvurmuştum. tüketici hakem heyeti süreci devam ediyor, savunma istenmiş. ancak banka itirazımı değerlendirip para iademi yaptı. satıcı parayı iade etmese de banka tarafıma parayı iade etti.

ileride muhtemelen tüketici hakem heyeti de benzer bir karar verecek ve satıcının parayı iade etmesini isteyecek. şu an ne yapmalıyım?
tüketici hakem heyetine ben paramı bankadan aldım demeli miyim?

 
Benzeri başıma geldi tam internetten başvurdum birkaç saat sonra gece 2de iade maili attılar hissettiler herhalde. İptal gibi bir işlem de göremedim.

Kısaca up
  • eatpraylaw  (30.09.20 09:28:05) 
Ben olsam hakem heyetine gider iptal dilekçesi verirdim. Bu haliyle heriflerden ikinci kez parayı istiyorsun. İş mahkemeye kadar gidebilir ve hiçbir sey olmazsa dava masrafı ödemen gerekebilir. Öte yandan bankanın para iadesi için itirazları olursa nolur. Sıkıntılı vaziyet.


  • baal  (30.09.20 12:04:34) 
hakem heyetini telefonla arayıp net bilgi alabilirsin.


  • jamiro  (30.09.20 14:05:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.