kota hesaplama

evde 7-8 aygıt kablolu ya da kablosuz internet kullanıyor.

ay sonu toplam ne kadar download yaptığımı hesaplayabileceğim bir program var mı? tek makinenin değil de tüm internet trafiğini hesaplayacak, modem üzerinden böyle bir şey yapmak mümkün mü?

internet servis sağlayıcısının sitesinde kullanım bilgileri oluyor

  • nahtoderfahrung  (29.09.20 22:13:07)
bazı modemler bunu hesaplıyor ama esas olan iss tarafındaki kayıtlardır.

genelde online işlemler'de kota ya da aylık kullanım vs gibi başlıklar altında bulunurlar. bazıları gün gün de kullanım hatta saat saat kullanım gösterir. iss'ye bağlı tabi yasal olarak saat saat göstereceksin diye bir zorunluluk yok.
  • ozdek  (29.09.20 22:16:09)
arkadaşlar, iss ye güvenmediğim için zaten kendim hesaplayayım diyorum, adam bana diyor 100gb doldu, nerden bileceğim 100gb doldu gerçekten, ek paket yükle diyor para alıyor, kafasına göre hesaplıyor yani kotayı. ben de kendim hesaplayıp mahkemeye başvuracağım.

  • mkaya  (29.09.20 22:17:24)
ağdaki her cihaza kota programı yükleyeceksiniz. bazı modemlerin arayüzü bunu hesaplıyor gerçi.

  • false pretension  (29.09.20 22:26:30)
Bazı modemler istatistik tutuyor baktım benim modem de tutuyormuş

en altta aylık kullanım yazıyor
i.ibb.co

Modem Asus AC-51
  • nahtoderfahrung  (29.09.20 22:28:01)