bilgisayardan anlayanlar bir fikir verin

bazı sitelere girince internetim kesiliyor. şu an aklımda olanlar aliexpress ve hepsiburada. bu sitelerin ne ortak özelliği var ki bilgisayarın internetini kesiyorlar?

farklı tarayıcılardan denedim, aynı şekilde.

"Aile koruma paketi" gibi bir şey aktif olabilir mi? TTnet ise panelinden, başka servis ise onların da yönetim şeyi varsa oradan bir bakın.(o wifi'a bağlı telefon girebiliyorsa, o zaman bilgisayarda bir şey olmalı tabii. DNS ile ilgili olabilir o zaman da. DNS ayarını 8.8.8.8 yapmayı dener misin mesela?)

Annemin telefonu bir ara Instagrama girmemeye başlamıştı. Çok sonra aklıma bu geldi baktım, nedense Türk Telekom onun hattında sosyal medya koruma paketini mi ne açmış :D
  • nhk ni youkosu  (29.09.20 20:39:09 ~ 20:40:01)
antivirüs programı satın alma sitelerini engelliyordur.

  • ya ben lan neyse  (29.09.20 20:39:47)
sitelere girmekle internet kesilmez. internet kesintisi servis sağlayıcınızla alakalı bir problemdir muhtemelen. veya modeminizle veya kablo bağlantınızla vs. vs.
internet kesintiniz o sitelerde gezinirken devamlı oluyorsa onlarla ilişkilendiriyorsunuzdur ama alakası yoktur.

haa kastettiğiniz şey o sitelere hiç girememekse bir şekilde siteleri engellemiş olabilir misiniz veya sitelerin linklerini yanlış yazıyor olabilir misiniz?
  • la traviata  (29.09.20 20:41:33)
@nhk ni youkosu; telefonda aynı bağlantıyla o sitelere girebiliyorum mesela. dns değiştirdim ama bir şey değişmedi maalesef.

@ya ben lan neyse; antivirus programi yok ve diger e-ticaret sitelerin girebiliyorum

@la traviata; telefondan girebiliyorum o sitelere. aliexpress'e giriyorum mesela, anasayfa yarim bir sekilde yukleniyor ama arama kismina bir sey yazinca direkt internet kesiliyor. kesinlikle onunla alakali, bircok kez denedim
  • mariposa  (29.09.20 20:52:29)
tarayıcını sıfırla kardeşim, ya da silip baştan kur. ya da başka bir tarayıcıyla dene.

  • mkaya  (29.09.20 22:19:44)