Şöyle bir program arıyorum

1) Excel tablosu gibi kalem, açıklama, fiyat satırları girecegim.
2) Kalem grupları oluşturabileceğim (grupladığım kalemlerin fiyatları toplanacak)
3) Bunları farklı firmalar için yapıp karşılaştırabileceğim.

3 opsiyonel. Bir bulduran çıkar mı?

excel ile bunların hepsini yapabilirsiniz. ayrı programa niye ihtiyaç duydunuz?

  • ozdek  (29.09.20 18:15:54)
2 mantıklı şekilde yapılmıyor. 3ü de ekleyince hepten kullanılmaz oluyor. Çok sayıda kalem ve grup var.

  • osssy  (29.09.20 18:33:51)
tablonuzu düzgün oluşturmanız lazım. ondan sonra da pivot tablo ile verilere dalabilirsiniz.

tabloyu oluşturamıyorsunuz bence bu istediğinizi sizin istediğiniz şekilde yapacak program bulma ihtimaliniz %0.0001 falandır. bir program bulsanız bile o da excel gibi bir şey olacaktır.

bence excel ile bu tabloyu oluşturma ve verileri inceleme konusunda profesyonel yardım alın.
  • ozdek  (29.09.20 18:38:37)
2 direk pivot table aslında. excel ile yapabilirsiniz +1.

  • mrtkp1234  (29.09.20 18:49:33)
Arkadaşlar teknik olarak yapılabilmesi farklı makul şekilde yapılabilmesi farklı. Bizde esas olay kalem gruplarında dönüyor. Excel bu konuda çok zayıf. Excel gibi olmayacak programlar mümkün ve bunları arıyorum. Madem bu kadar çok biliyorsunuz sizle daha teknik konuşayım: BOM gibi fakat servis için olan bir yazılım arıyoruz.

  • osssy  (29.09.20 18:59:47)
madem bu kadar çok biliyorsunuz soruyu neden bu şekilde sorumuyorsunuz?
garipleşti iyice buralar. ego tatmini yapanlarla dolmuş.

sizin sorduğunuz sorunun cevabı excel. yapamıyorsanız çok bilmiyorsunuz demek.
  • ozdek  (29.09.20 19:04:36)
Origin.

Ama yazılım bedava değil.
  • superfluid  (29.09.20 19:13:14)
Arkadaşım cevapların için teşekkürler fakat hiç yardımcı olmadı. 3 tane sütundan bahsediyorum tabloyu düzgün oluştur diyorsun. Şimdi bir de ego tatmini filan iyice saçmalamaya başladın.

  • osssy  (29.09.20 19:15:26)
Emin değilim ama yapacağınız şey iş ortamında nasıl adlandırılıyor ise bunu ingilizce olarak arayın ve yanına "apps" yazarak arama yapın derim .
Sadece belirli kaç işlem için Office ya da özelde Excel yüklemek gereksiz .

  • Erva  (29.09.20 19:16:42)
@superfluid, baktım şimdi bu iş için biraz fazla kompleks geldi bana.

  • osssy  (29.09.20 19:19:03)
Evet advanced bi yazılım zaten. Data analiz için kullanılıyor ama çok işlevli. Öğrenmesi zor değil ama sen bilirsin :)

  • superfluid  (29.09.20 19:21:57 ~ 19:22:45)
@superfluid, origin pro'yu bu iş için kullanmak balyozla sinek öldürmeye benzer.

@osssy, evet 3 tane sütundan bahsediyorsun, sorunun cevabını da yazdık yukarıda, pivot table.
  • mrtkp1234  (29.09.20 19:50:04)
Arkadaşlar excel cevabını aramadığımı sorudan anlamadıysanız buna ek olarak cevaplarda 3 kere daha söyledim. Taşa anlatsam anlardı şimdiye kadar. Grup yönetimini sağlayan bu işleme adanmış program arıyorum.

Excelci tayfaya çok basit bir şey söyleyeceğim. 3 sütun 5 satır veri girsinler. Şimdi bu 5 veriden 3 lü 20 tane grup yapsınlar. Bu grupları pivot table ile yönetmeyi becerebilirlerse karşısına 10 tane rakip firma koysunlar. Sonra gelsinler bana yüzlerce satır veri ve grup vereyim. İlla hakaret istiyorsunuz.
  • osssy  (29.09.20 20:08:40)
Okudum ve cevap yine Excel olacak. Şu bahsettiğinin daha karmaşık halini biraz tablo bilgisi ve formül, özetleme yetkinligi ile yaparsın. Senaryolar, dinamik gruplandırmalar vb. Çok elzem bir şey ise bir günde hazırlanır sonsuza kullanılabilir.

  • conta  (29.09.20 21:08:49)
Arkadaşlar özetlemeye, veri analizi yapmaya çalışmıyorum. Grupları yönetmeye çalışıyorum. Vallahi iflah olmazsınız.

  • osssy  (29.09.20 23:13:56)