Tavuk aldım, biraz bekledi yenir mi?

marketten aldım, 1 saat 15 dakika sonra buzdolabına koydum. o ara 22-25 derecede bekledi. bozulmuş mudur?

hayır.

edit: bozulmuş mudur sorusuna hayır cevabı verdim, yenir mi yenir tabii ki.

Marketten aldığınızda tavuk 2-4 derece'de saklanıyor, eve gelene kadar maksium çıkacağı sıcaklık 8-9 derece, afiyet olsun
  • hayaletimsi  (28.09.20 19:29:50 ~ 19:58:28)
Ben ki skt'ye hiç bakmadan koklayıp bozulmamışsa gömerim, tavuğa cesaret edemem. Tavuk sakat. Tabi aldığında donmuş haldeyse ve sen buzdolabına koyana kadar anca çözüldüyse yenir belki, öyleyse bir kokla.

  • pati  (28.09.20 19:42:04)
şu duyurunun altına da yazdım cevabını: (git: 1443413)

bozulur abi ne yaptın?

normalde arabanın bagajında (araba yoksa sırt çantanda) düdüklü tencere ve piknik tüpü taşımadan nasıl olur da bu havada tavuk satın alma cesaretine girersin? marketten çıkar çıkmaz kapının önünde tüpü yakıp pişirecektin. 5 dakika geçse bozulur, at çöpe hiç riske girme 10 lira için. hiç marketten eve çiğ tavuk getirilir mi? bu çağda bu cahillik pes.
  • kibritsuyu  (28.09.20 19:52:34 ~ 19:55:19)
Şaka herhalde, inşallah trol sorudur. İlk defa mı mutfağa giriyorsunuz?

  • neysene  (29.09.20 03:28:33)