[]

yabancı biri Türkiyede banka hesabı açabilir mi?

Turist olarak gelip sırf canı istedi diye hesap açabilir mi? Burada çalışmıyor, öğrenci de değil. Enpara papara gibi şeyleri kullanarak parasını Türkiyede tutabilir mi bir şekilde?
 
ykn(yabancı kimlik numarası) edinmeden açamaz diye biliyorum.


  • surprise  (28.09.20 12:10:11) 
Birakin yabanciyi, Turk vatandasi bile Turkiye'de ikamet etmiyorsa bankalar hesap acmak istemiyorlar.


  • sertac akin  (28.09.20 12:51:57) 
azeri'ler çatır çutur açıyor. diğerlerini bilemem. ziraat bankası'nda oluyor bu dediğim.


  • co2s2  (28.09.20 13:23:02) 
Biz pasaportla diğer ülkelerden açıyorsak bence onlar da açar


  • olaylar olaylar  (28.09.20 19:30:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.