yurtdışına mal satacağım fakat ödeme?

merhaba, yurtdışındaki müşterilere toptan mal göndereceğim fakat önce para sonra mal diyemem tabi kimse kabul etmez, ödeme için iki tarafın da güvende olduğu global platformlar var mıdır?

TİM'e üye olun veya gidin bilgi alın. Zaman zaman belirli ülkelerdeki dolandırıcı firmalar hakkında uyarılar geliyor. Örneğin firma bizim firmalardan mal almış ama ödememiş veya bizimkiler para yollamışlar ama mal göndermemiş...

  • malheiros  (27.09.20 23:01:23)
@sivrisinek, alibaba yıllık minimum 1500 dolar üyelik ücreti istediği için onu şimdilik düşünemiyorum.

@malheiros, TİM mantıklıymış biraz kurcalayayım teşekkür ederim.
  • derdim büyük  (27.09.20 23:05:28)
(bkz: akreditif)

  • orpheus  (27.09.20 23:13:57 ~ 28.09.20 22:33:32)
öderler. dayım ihracatçı, dünyanın garip yerlerinden istekler geliyor ve önce ödemeyi alıp öyle gönderiyor.

  • fever  (27.09.20 23:32:39)
akreditif yapacaksiniz

  • oscar  (28.09.20 00:56:09)
İthalatta peşin ödemenin yasak olduğu bir ülke değilse eğer paranızı mutlaka peşin isteyin. Onun dışında akreditif var ama biraz teferruatlı bir iş. Buna göre daha basit bir yöntem olan vesaik mukabili var. Ancak onda alıcının vazgeçme riskine karşı onun da elini taşın altına sokmalısınız. Nakliye masraflarının ona ait olması gibi.

  • nhtzmc  (28.09.20 01:03:33)
önce ödeme almak dış ticaret dünyasında az karşılaşılan bir şey değil. çok kimse kabul eder. akreditif de bunun daha güvenli alternatifidir.

  • prodeq  (28.09.20 08:18:27)