Aynı anda 3 kişi baş dönmesi

Bugün yeni bir ev aldım. Binanın 4. katında daire.
Az önce annem, eşim ve ben, daireyi görmeye gittik.
Yanımızda 2 kişi daha vardı (tadilat yapacak ustalar).
Daireye girdik, eşim odaları geziyor, annem ve ben de koridorda ustalarla konuşuyorduk.
Eve gireli 2-3 dakika olmuştu.
Annem ve ben aynı anda "deprem oluyor" diyerek birbirimize baktık. O anda eşim salondan koridora geldi. Duvara tutunarak yürüyordu. Ustalar "abi yok bir şey, ne depremi" diyerek bize bakıyorlar ama yaklaşık 1 dakika üçümüz de deprem olduğunu hissettik.
Yer: Tekirdağ.

Deprem olduğuna dair bir haber yok.
(Hemen sözlüğe baktım tabi)

5 kişiden üçü aynı anda nasıl böyle bir şey hissedebilir?
Bilimsel açıklaması var mıdır?

gaz kacagi falan olmasin?

  • la traviata  (27.09.20 14:00:21)
Gaz kaçağı diye düşündüm ben de ama direkt insanı vuracak bir şey olduğunu da sanmam. Asansörle mi çıktınız daireye? Aç mıydınız

  • glamdr1ng  (27.09.20 14:14:37)
Yani etkisi bu kadar hızlı olamaz da bir evde yaşarken siyah küf oluyordu sürekli. Bende etkisi yoktu ama eşimde baş dönmesi, halüsinasyon etkisi olmuştu ara sıra.
Oradan ayrılınca olmadı bir daha.

  • logisticsmanager  (27.09.20 14:15:30)
doğal gaz kaçağı olsa koku duyardınız.

  • fezagezgini_4  (27.09.20 14:25:13)
Evde tiner kokusu almış olsaydınız buraya sorma ihtiyacı duymayacaktınız ama kokusu gidince de varlığını bir müddet sürdürüyordu sanki tiner. Yeni ev diyince leke silmek için çok miktarda tiner kullanılabileceği geldi ilk aklıma. Hepiniz aynı anda evde girdiniz, aşağı yukarı aynı miktarlarda soludunuz..

  • IncredibleMau  (27.09.20 14:55:33)
@IncredibleMau haklı..
tiner veya boya kokusu gitsede ortamda bir süre kalabiliyor özellikle iyi havalandırılmadığı durumlarda. ustalar uzun süredir orada oldukları için durum onlara normal gelebilir ama siz dışarıdan geldiğiniz için etkilenmişsiniz.

  • ada meltemi  (27.09.20 16:33:47)