[]

Kettlebell mi alayım 20kg plaka mi?

Bulunduğum bölgede en az 15 gün kapandı spor salonları.
Ben de 5-3-1 yapıyorum normalde tam iyi güzel döndük eski kilolara dedik gene başladı bu is.
Simdi ya diyorum bir tane 20kg kettlebell ya da 20kg plaka alayım çünkü lockdown sırasında baya kilo verdim, ne kadar bodyweight calissam da bir sekilde eridik tabi.

Aklımda kb alirsam 10000swing olayını denemek var ya da o çok ağır gelirse pavek tsatsouline antrenmanlarindan biri de olabilir. Ya da reddit'den bulucam bir şey.
Plaka alırsam çok özel bir program yapmam gibi.
Zaten amacım goblin squat, lunges vs yaparak en azından biraz bacak gelisimini tutmak, evde barfiks bari zaten var sinav/dips/pull up ile üst vucudu idare ederim.

 
Kilo aynıysa kettlebell bence daha kullanışlı.


  • heidi'nin dedesi  (26.09.20 01:10:58) 
Kettlebell+1. Savurma hareketlerini kettlebell ile düzgün bir şekilde yapabilirsin, pavek abinin temel kettlebell hareketlerini de uygularsan diğer bodyweight hareketleri ile beraber, formunu koruman daha olası. Kettlebell ile her bölgeyi calistirabilirsin elbette ama swing dışında clean and press ile turkish get up hareketlerini özellikle tavsiye ederim, 20 kg belki zorlayabilir bilemiyorum onun için daha düşük ağırlıkta kettlebell olsa idi snatch de tavsiye ederdim.


  • candanag  (26.09.20 01:22:59 ~ 01:23:30) 
@candanag daha hafif de alabilirim. Illa 20 degil. Aklımda 16 civarı var eger çevremde ikinci el denk getirirsem öyle de alirim.
Su an iki tane 6lik denk getirdim 5euroya ikisi, en kötü onlari hanim kullanır ben de bir iki hareket yaparim ama clean/press, turkish get up icin hafif kalir.

  • logisticsmanager  (26.09.20 02:38:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.