PS5

Elimde PS4 pro var. Bunu 4 bine satıp yılbaşından sonra PS5 almak ne kadar mantıklı? Gelen oyunların tamamı PS4 için de oynanabilir olacak mı?

Bir akıl verin dostlar.

Sıfırı 4.400 lira olan cihazı 4.000'e okutabilirsen mantıklı. Ama PS5'in çıkmasına az bi süre kala kim 4.000 verip ikinci el PS4 alır onu da bilmiyorum.

Oyunlar konusunda net bir bilgim yok ama eski oyunların da oynanacağı söyleniyordu.
  • himmet dayi  (25.09.20 22:46:15)
ustunu tamamlayacak paran varsa mantikli bence ama 4bin e satamazsin proyu

  • egokalp  (25.09.20 22:51:52)
bi ara ben de baktım ps4 pro fiyatlarına 1-2 ay önce de millet çıldırmış yüksek fiyatlı ilanları gören gaza gelip şişirmiş fiyatları. araba değil ki bu millet pahalansa bile alsın ihtiyaçtan. ps4 pro etsin etsin edeceği en fazla 3000'dir. hatta 2 hafta sonra falan tr'de tekrar 4000 liraya falan euroasia garantili satılmaya başlar yeni gelen stoklar.

  • acımasız gerçekler  (25.09.20 22:54:21)
Sıfırı 3200-3700 değişiyor diyerek linki alta ekleyim. Ps5 alacağın(hatta aldığın) zaman satmanı öneririm. Şimdi satarsan elinde belirsiz bir süre konsolun olmaz. Ayrıca türkiye'ye 9-10K gibi bir fiyatla gelebilir. Ben olsam biraz düşmesini beklerdim. İlk çıktığı anda pahalı oluyor.

www.vatanbilgisayar.com
  • the coon  (25.09.20 22:55:06)
Bence yanlış düşünüyorsunuz "PS5'in çıkmasına az bi süre kala kim 4.000 verip ikinci el PS4 alır onu da bilmiyorum." diyerek. 4 bin biraz fazla ama yanında verebileceğiniz güzel oyunlar varsa bulabilirsiniz belki birilerini.

PS5 Türkiye fiyatının en az 7500 TL olacağını söylüyor uzmanlar. 50 % olan gümrük vergisi 1 Ekim'de 20 %'ye inecekken bunu yılbaşına kadar uzatma kararı aldılar höşmerlerimiz. Kur artmaya devam ederse daha da artacaktır bu fiyat. Yani şu an neredeyse herkes Türkiye'de PS5 almayı hayal olarak görüyor. Belki yılbaşından sonra gümrük vergisi inerse 6500 civarlarına indiğinde alınabilir olarak görülebilir.

Haliyle şu koşullarda PS4 sahibi olmayıp direk PS5 ile başlamak isteyenlerin hayalleri suya düşebileceği için PS4 almayı düşünen insanlar olabilir. Bu arada Black Friday veya Christmas indirimlerinde Amazon'dan falan alırsanız veya Amerika'dan gelen birini bulabilirseniz PS5'i buradakinden epey ucuza alabilirsiniz.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (25.09.20 23:03:51 ~ 23:07:45)
kardeşim bir yık önce aldığı ps4 pro'yu geçenlerde 3000'e koydu ps5 almayı düşündüğü için. 2 haftadır sadece 2500 olur mu 2000 olur mu diye mesaj geliyor yani bence biraz zor o fiyata.

  • theseachange  (25.09.20 23:04:53)
Satmak kısmına lafım yok ama felsefe olarak Yeni çıkan hiçbir ürünü almam; araba, telefon, bilgisayar, konsol, oyun.
Milyon tane sorun bulunuyor, sonra onlar hallediliyor vs vs. Misal ps5 saçma sapan ısınıp ısınmayacagi, ucak motoru sesi falan olur mu belli değil.
Eğer çok acil değilse ben beklemenizi öneririm. Bu sırada kur artabilir vs ama elinizde zaten pro var. Ps5 artarsa o da artacak, zararınız olacağını sanmam.

Bu arada yorumların çoğu ps4 uzerine ama kendisinde pro var bu sebepten daha pahalı olması normal.
  • logisticsmanager  (25.09.20 23:14:10)
4 bine alıcı buldum onda problem yok ama PS5 baya hoşuma gitti. Üstünü de tamamlarım ama bir yanım gereksiz diyor bir yanım 7 8 sene konsol düşünmezsin 5 alınca diyor.

İlk çıkan partları alamam zaten yeni yıl sonrası bakarım artık vergi düşer düşmez bilmem ama.

Tüm cevaplar için teşekkürler.
  • Take it away honey  (25.09.20 23:18:16)
2-3 oyun için 4pro bırakıp 5e geçilmez bence. Biraz bekle bence, kullananların yorumlarını oku/izle. Hala değer diyorsan geç.

Gelen oyunların hepsi 4e gelecek. Fakat önce 5 için çıkarırlar, 1-2 ay sonra 4lere. 4pro bu kadar yeniyken çıkarmamazlık yapamazlar.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (26.09.20 09:30:56)
Daha uzunca bir sure ps4 kalitesinde oyunlar gelecek ps5'e, degmez.

Adamlar pro'nun, one x'in hakkini veremediler ki cat diye next gen oyun cikarsinlar.
  • Avoiding The Puddle  (27.09.20 05:16:10)