[]

Sofranızda deniz tuzu kullanıyor musunuz?

Lisede coğrafya öğretmenim sofra tuzunun Tuz Gölü'nden elde edildiğini ve bu göle atıklar aktığını söylemişti. Kaya tuzu alıp öğüterek kullanmayı önermişti.

1. Denizlerin durumu ise malum. Sizce böyle bir nedenden dolayı deniz/göl tuzu kullanmamak mantıklı mı?

2. Kaya tuzu kullanacak olsak, mutfakta bollukla nasıl kullanabiliriz? Himalaya tuzu vb. kibar tuzlar var ama bunlar pahalı, bollukla kullanmak zor. Mesela patlıcanın acısını almak için öyle bir yemek kaşığı koyamıyor insan. Süzeceği makarnayı haşlarken bol keseden bir yemek kaşığı koyamıyor.

Bollukla kaya tuzu kullanmak için nerden, hangi tuzu alıp ne şekilde kullanabiliriz?

 
cankiri kaya tuzunun kilosu 5-6 lira. 1 kg bana 2-3 yil gidiyo. bollukla kullanmaktan kasit ne acaba?


  • ehti  (25.09.20 21:58:04) 
kaya tuzunun mineral içeriği daha bir güzel.


  • fever  (25.09.20 22:26:27) 
Deniz tuzu kullanmıyorum, yarısı plastik artığı. Tadını çok seviyorum, ama eve almam, tehlikeli buluyorum.

Farklı tuzlar kullanmayı seviyorum, Himalaya tuzunu, tadını kolaylıkla alacağım yemeklere, salatalara kullanıyorum. Standart kaya tuzlarından var, onlar dediğiniz gibi makarna suyuna vs. kullanılıyor. Murray tuzumu gidip makarna suyuna atmam, şarabın yanına ekmek, zeytinyağı ve Murray tuzu kullanıyorum mesela.

Genel olarak, çok tuzlu yemeği sevmiyorum, tuz tüketimim az. Alışkanlık edindim, az tuzlu besleniyorum. Hollanda tipi patates kızartması dışında hiçbir şeyin üzerine tuz boca etmem.
  • buf-e kür  (26.09.20 11:51:20 ~ 11:53:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.