[]

İkinci el telefon alırken neye dikkat etmeliyim?

S.b.
 
ikinci el cihazı ilk sahibi dışından alma derim. her türlü pislik dönüyor.


  • insomniac  (25.09.20 16:02:12) 
aldığın kişiden şu tarihte şu kadar paraya satın alınmıştır; satıcı X, alıcı X şeklinde isimlerinizin ve imzalarınızın olduğu bir kağıt ve nüfus cüzdanı fotokopisini al bi köşede dursun. olur ya teknik takipte falan dinlenirsin, telefon çalıntı çıkar, eleman teröristtir vs..


  • Improbable  (25.09.20 17:16:28) 
gittigidiyor n11 gibi yerlerde 12 ay garantili 2.el satiyorlar ondan al, faturali olarak. imei kod faturada yazsin.


  • müptezel dostoyevski  (25.09.20 17:33:28) 
Yani Türkiye'de maalesef ikinci el telefonda her türlü olandırıcılık pislik yaşanıyor. Allah korusun binbir türlü örnek var google'a yazarsanız çıkıyor. Imei bile kopyalanıyor yani onun bile garantisi yok gibi.

@improbable güzel yazmış.

Tabii yeni yönetmelikle artık garantili 2. el diye bir şey var. Ama mümkün mertebe sıfır almaya yönelin derim.
  • anten  (25.09.20 19:09:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.