[]

biceps curl

elimdeki barda 20 kilo takılı. bununla zorlansamda çift kol 3x5 yapabiliyorum. ağırlığı 15'e düşürürsem 3x8 yapıyorum. hangisinden devam etmeliyim?
 
Biceps kasları Tip 1 dediğimiz yavaş kasılan kırmızı renkli kas gruplarındandır, bu kaslar yorulmaya karşı dirençlidir, verimli olabilmesi için yüksek tekrar sayısı gerektiren çalışmalara ihtiyaç duyarlar, o nedenle 8-10-12 tekrar aralığında çalışmak daha uygundur.


  • angelus  (25.09.20 12:51:49) 
angelus +1
doğru form, kasınızın çalıştığını hissettiğiniz doğru ağırlıkla en verimli sonucu alabilirsiniz.

  • emininsel  (25.09.20 15:15:40) 
İki tekrar aralığı da lazım ama daha çok ağır yük ister çünkü hafif de olsa tip 2 dominanttır biceps.


  • arnold schwarzeneger  (25.09.20 16:22:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.