Acil yardım gerekiyor!

Merhaba. Annem 77 yaşında ve şu anda ağır depresyon hastası. 6 gündür bir şey yemiyor fakat yoğun miktarda ayran tüketiyor. Annem temel problemi olası her türlü tedaviyi reddetmesi çünkü ağır depresyon nedeniyle ve açlık nedeniyle alıgısı oldukça zayıfladı. Mantıklı karar veremiyor ancak bilinici ve akli melekeleri yerinde. Bugün çok zor da olsa onu bir şekilde ikna ederek, eve doktor ve hemşire getirebildim ve serum bağlatabildim. Ancak serum bağlanması sırasında çektiği acı bile onun psikolojisinde ters etki yaptı ve tekrar en başa dönmüş olduk.
1- Annem ağır depresyonda olsa bile, herhangi bir hastanenin acil servisinde ya da hastane yatışındaki tedaviyi reddetme hakkına yasal olarak sahip midir?
2- Bana uygun bir çözüm önerebilir misiniz?
Durum olcukça acil. Cevaplar için çok teşekkürler.

Geçmiş olun, soğuk kanlı olun. Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama kendine ya da size zarar verme olmadıkça hastaneyi hele şu dönemde hiç düşünmeyin. Zaten hastaneye bu nedenle yatırıyorlar...Evde de hastanede de aynı ilaçları verecekler.

Benim aklıma bir psikiyatristi aramanız geliyor. Psikiyatristle sizin görüşmeniz, durumu anlatmanız ve ilaçları alması, sonrasında kendisiyle de görüşebilir belki.

Geç kalmayın. Birinin referansıyla psikiyatrist bulun belki eve gelen de vardır
  • gadlemler  (24.09.20 22:26:07)
Biraz düşündüm de ona iyi gelebilecek farklı insanlar ambiyansi olumlu yönde değiştirebilir.

Siz onun için eskiyen bir yüzsünüz ve büyük ihtimalle yorulmuşsunuzdur. Eş dost akrabadan sevdiği insanlar ziyaret etsin.

Uzman değilim siradan biriyim ama sakin olmakta fayda var. Annenizin ellerinden öpüyorum.
  • boyle buyurdum  (25.09.20 01:10:23)