Yağlı boya için alınması gerekenler

Resim konusunda daha önceden tecrübe ve yeteneği olan bir arkadaşa hediye almak istiyorum. Sorun ise benim hiç anlamam.

Yağlı boya resim yapacak birine ne ya da neler alınabilir?

- tuval
- fırça
- boya
- vs vs?

Bunların tamamını almanın maliyeti ne olur? Ya da birini almak istesem hangisini, hangi marka ve modelde almalıyım?

Şimdiden teşekkürler

En guzeli akrilik seti. Hem zahmeti az hem de arkadasin y.boyaya nazaran onu daha iyi kullanir.

Bir de A3 ebatinda akrilik kartusu al bulabilirsen.

Iyi marka akrilikler 200 liradan fazlaydi simdi kur farki vs uçmustur tabii fiyatlar...
  • Avoiding The Puddle  (24.09.20 23:21:03)
şovale, palet, haşhaş yağı, terebentin ve tuval alsan en az 200 tl.
işe yarar küçük bir tüp boya 20 tl'den aşağı değildir. renk sayısıx20
fırça desen tek fırçayla olmaz orta altı kalite, en az 5 çeşit alsan en az 150 tl. toplamda minimum 500 tl ödersin. uygun markaların yaklaşık fiyatları bunlar.
  • dedi ve gitti  (24.09.20 23:26:18)
Tuval yerine kalın gramajlı defter al bence şövaleye gerek kalmaz onun dışında set boyalardan al, fırçalar zaten belli, en önemlisi medium (haşhaş yağı) ve terebentin. Ortalama 200 TL böyle

  • olaylar olaylar  (25.09.20 01:04:13)