Forkliftten anlayan ustalara sorum var

3 aydır forklift almak için bakınıyoruz. Daha önce bu işten dilimiz yandığı için bir türlü alamadık. Biz almadıkça fiyatlarda arttı gitti. 40 bin lira istedikleri ikinci ellere 70 bin lira istiyorlar şimdi.
Bize 2 ton dizel bir forklift lazım. Yılda taş çatlasa 200 saat çalışır. 1 tondan fazla yük kaldırmaz. Forkliftçilerin topladığı iyi marka 15 senelik forkliftler ortalama 70-80 bin lira gibi. Çoğu 10 bin saat çalışmış, ağlatılmış makineler bence. Tamir edildi, hiçbir sıkıntısı yok dese de ben aldığımda sürekli arıza çıkartacak diye korkuyorum. Bunun yerine gidip 14 bin dolara jac, teu gibi çin malı forkliftlerin 0 ını almak daha mantıklı geliyor bana. Zaten aleti zorlamayacağım aldım mı da uzun süre kullanırım diyorum. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

200 saat is makinasi icin cok cok az. ki zorlanmayacak diyorsun. o zaman -garantisi olmasi adina- sıfıra bakardim kendi adıma.

  • unabomber  (24.09.20 16:36:49)
www.tekzen.com.tr

www.haselvitrin.com

Belirttiğiniz saat aralığı ve tonaj için neden bütçenizi delesiniz ki ? Gayet iş gören aletler var piyasada, bunları da araştırın derim.
  • synax  (24.09.20 17:14:12)
@synax bunlardan var ama forklift gibi iş görmüyor :(

  • Depik  (24.09.20 17:33:02)
manito ya da bekolu loader baktiniz mi?

  • turbo sadık  (24.09.20 18:56:55)
Kiralasiniz?
Bir fabrikada staj yaparken yapilan projede kiranin onlara daha karli olacagini hesaplayip kiralamaya başlamışlardı.
Bir de bir nokta var; fabrikada bir bölgede yerde demir/celik bir alan vardi. Lastik parcaliyordu surekli. Benim aklima gelmemisti bu nokta ama calisacak yer de aklınızda olsun ek masraf vs diye.
  • logisticsmanager  (24.09.20 19:55:19)
cin mali alacaksaniz, saticidan satis yaptiklari 10 20 musterinin bilgilerini rica edin, sonra 3 5 arayin sorun memnunlar mi diye.

  • oscar  (25.09.20 09:59:20)
forkliftler günümüz şartlarında her işyerinde olması gereken bir araç gerçekten. bir istifinizi bir yerden bir yeremi taşıyacaksınız, yüklerinizi ağırlığı nedeniyle kaldıramıyormusunuz, gerek kullanım kolaylığı gerekse hız bakımından sizin şirketinize birçok getirisi olacaktır. forkliftler size yardımcı olsada bir o kadar fiyatları konusunda göz karartıcı. bunun için forklift satın almak yerine forklift kiralama konusuna göz atabilirsiniz.

www.tekmakistif.com
  • kardelen53  (17.10.22 04:56:52 ~ 17:56:28)