makinede filtre kahveyi nasıl içiyorsunuz?

gün içinde 3-4 veya 2-3 kupa içeceksiniz diyelim ki.

filmlerdeki gibi sabahtan makineye bir koyup makineyi kapatmadan gün boyu sıcak içiyor musunuz? ( ben boşu boşuna çalıştırmak istemiyorum mesela)

yoksa 2-3 kez ayrı ayrı birer kupalık mı yapıyorsunuz?

Ben iki kere yapıyorum.

  • pispinti  (23.09.20 17:24:38)
Gün boyu sıcak kalırsa hem bisürü gereksiz elektrik, hem de kahve bekledikçe acılaşıyor. Kalabalık ofis ortamı olup bir demlik kahve bir saatte bitmiyorsa gerek yok. İçeceğim zaman yenisini yapıyorum.

  • kobuzchu kiz  (23.09.20 17:25:06)
6 cup moka pot aldım. cezve gibi orada demliyorum. günde dört beş fincan içerim temizinden. hep taze içiyorum böylelikle.

  • alperz  (23.09.20 17:32:05)
Aeropress aldim, memnunum. Her seferinde yeni demliyorum.

  • fever  (23.09.20 17:36:56)
kahve acılaşıyor öyle gün boyu aynı kahve işi olmuyor. o yüzden içeceğim kadar demlerim.

  • ozdek  (23.09.20 17:37:08)
Aeropress +1 hem foolproof hem de seri bir alet

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (23.09.20 17:49:04)
Sabah yapıyoruz öğlene kadar falan sıcak duruyor. Eğer kalırsa buzdolabına koyuyoruz bazen soğuk içiyoruz. Taze gibi olmuyor ama dökmeye de elim gitmiyor açıkçası.

  • chavezding  (24.09.20 00:18:09)