yemek ısıtmak

5 günlük yapıp porsiyonlara ayırdığım yemekler var. bunları saklama kaplarında buzluğa ve buzdolabına atmıştım.

ısıtma olayını nasıl yapabilirim?

mikrodalga yok ama yemeği borcama döküp fırında ısıtmak mantıklı mı?

olabilir. ayrıca tavada da ısıtılabilir.
ama mikrodalga hepsini döver zaman açısından.

  • ozdek  (23.09.20 16:39:48)
Çok elektrik yakar öyle. Geceden yiyeceğini buzdolabına indir çözünür.
Olmadı tava+1

  • coca cola  (23.09.20 16:41:48)
Her yemek dondurulmuyor. Besin değeri vs açısından. Ve fırında direkt çözdürmek riskli.

Bir gün önceden çıkarıp tavada ya da fırında buz çözdürme özelliği varsa o şekil.

Ben genelde çocuğun yemeğini çok yapmışsam ve dondurmaya uygunsa öyle yapıyorum.
  • makarnacanavari  (23.09.20 20:23:08)
Ha bir de şey var, konserve şeklinde kavanozlara koyabilirsiniz. Yaptığınız yemek buna uygunsa tabi. Genelde zeytinyağlıları ben konserve yapıyoruö birkaç kavanoz. Çok lezzetli oluyor. Pek de uğraştırmıyor. Bilmiyorsanız internette çok fazla, detaylı, basit tariflere ulaşabilirsiniz.

  • makarnacanavari  (23.09.20 20:24:25)
pişmiş bir et yemeği 50 dk. + sebze yemeği 2 saat sonra bozunmaya başlıyor... diyerek noktayı koyayım.

  • ankarakecisi  (23.09.20 23:09:19)
yemeği soğutup vakum makinesiyle vakumlarsan buz dolabında 3-4 gun is gorur. ama benim tercihim o yemekte kullanacağın malzemeleri çiğ olarak kesip vakumlamak ve her aksam tencerede 20 dakikada taze pişirmekten yana olurdu.bekleyemem dersen simbonun yavaş pişiricisi gibi ürünler var sabah atıyorsun aksama kadar yavaş yavas pisiriyor.

  • bluewhale  (23.09.20 23:26:26 ~ 23:28:07)