[]

Bamyaları salyalarından kurtarmanın yolu

Merhaba sevgili duyuru, bu bamyaları ayıklarken sümüklü salya gibi bişey geliyor. Pişince de salyalı kıvam olmaması için ne yapalım?
Hiç temizlemeden sapıyla falan koysak olur mu? 
Sapının ucundan azcık kesip pişiriyorum. Şapkasının kenarlarına falan bıçak sürmüyorum. Zaten pişince yumuşuyor o kısımlar da ama herkes hoşlanmayabilir. Bu şekilde hiç salyalanma olmuyor.


  • curukturpkokusu  (23.09.20 16:46:38) 
Koni şeklinde keseceksiniz kafalarıni yani yukarıdan çekirdekli kısmı görünmeyecek ve limon ekleyecekseniz pişirirken.


  • habarbey  (23.09.20 16:59:25) 
bamya saplarını çok kesme, limon suyuna konulur bamya, pişirirken de limon suyu eklenir ve bir de en önemlisi parçalanacak kadar pişirme.


  • hem şişko hem deli  (23.09.20 16:59:30) 
Cevaplar için teşekkürler:)
Peki kurutunca da sonra pişirince salyalanır mı?

  • coca cola  (23.09.20 17:02:39) 
açılın bamya ustası geldi:
1. bamyaları çok zedelemeden, ovuşturmadan, mıncırmadan yıkayın. süzün, yayvan bir kaba alıp 20-30 dk güneşte kurutun.
2. uç kısımlarını dümdüz değil, konik bir şekilde ve çok derinleştirmeden temizleyin. bamyanın yeşil tüylü kısmına dokunmayıp şapka gibi kısmını alın sadece.
3. bamyaları kenara koyun. tencerenizde soğan, salça, domates, baharat, su vs vs yani yemeğin her şeyini yapın hazır edin.
4. her şey hazır olunca en en en son bamyaları içine atın, daha da ne karıştırın ne dokunun. pişti mi falan diye de karıştıracaksanız metal değil tahta kaşık kullanın ve çok yumuşak hareket edin.

not: en hiper süper lezzetli bamya için limon değil koruk suyu kullanın.
afiyet olsun.
  • halanne  (23.09.20 19:17:33) 
bamyaları yıkayın, limon suyu sıkın üzerine, ardından kurumaya bırakın, sonrasında tepesini konik şekilde soyun hafifçe, gerisini normal pişireceksinizişte. bi de çok iri bamya daha çabuk dağılır küçük tercih edin


  • delidiyorum  (24.09.20 09:26:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.