İnternetten vergisiz satış yapan kişiyi şikayet edilerse nolur?

aylık en az 15 bin 20 Bin hesabına giriş olan kişi şikayet edilerse ne kadar ceza yer?

Tüm satışlar mı incelenir yoksa son 3-5 aylık mı? Ceza miktarı hakkında bilgisi olan var mı?

Şikayet ve ihbarlar vergi idaresi tarafından incelenir, vergi incelemesinde yarar olduğuna kanaat getirilirse vergi denetim kurulu tarafindan yıl bazında (bir veya birden çok yil) vergi müfettişi marifetiyle incelemeye alınır.

Ceza miktari hakkında satışların ne kadarı kayit dışı, maliyeti vs ne kadar gibi incelemeler yapılmadan birsey söylemek mümkün değil.
  • rehin mal  (23.09.20 15:23:29 ~ 15:24:17)
aylik 40 bin ustu olmasi lazim diye biliyorum vergi beyani icin. bir sey olmama ihtimali yuksek ama bir smm ye danisabilirsin.

not: vergi toplamak hirsizliktir.
  • ala09  (23.09.20 16:55:56)
Parayı nasıl aldığını bilmeden kestirmek zor, bence kendi hesabına almıyordur öyle olsa zaten şikayet etmeden maliye çöker

  • olaylar olaylar  (23.09.20 17:53:38)
Aylık değil, yıllık olarak, bu sene için Arızi kazanç 40.000TL olması gerekiyor.

www.gib.gov.tr
  • cursor  (23.09.20 19:01:58)
Veya el üretimi ürünler için gelir vergisi muafiyeti 1 yıllık brüt asgari ücret kadar.

vergialgi.net

www.eticaret.gov.tr
  • cursor  (23.09.20 19:07:51)