Kredi Kartı Aidatı

Geçen gün kredi kartımdan yıllık aidat adında kesinti yapılmış. Görünce itiraz edip geri ödenmesini istedim, geri ödemeyi yapmışlar ama mailde başka detaylar da var.

Bu seneye özel olarak geri ödemenin yapılmasını uygun gördük, eğer aidatsız kart istiyorsanız bankamızın başka kartları var onlara geçebilirsiniz şeklinde bir özeti var mailin.

Kart aidatı alınması kanunlarla yasaklanmamış mıydı ? Eğer bu kartı kullanmaya devam edersem ve seneye geri ödemeyi kabul etmezlerse hakem heyeti aracılığıyla bu aidatı alabilir miyim yoksa biz sana söylemiştik derler ve mahkeme de onları haklı bulabilir mi ?

Kart iş bankası maximum.

E devletten bankalar birliği tüketici hakem heyetine şikayet edebiliyorsun. Ancak ben 5. Ayda şikayet ettim. Bu ay bankadan savunma yazısı istediler. Başka da gelişme yok.

  • ykyt  (22.09.20 20:48:58)
Bi ara herkesten aliniyordu aidat, o donem mahkemeye basvurup aliniyordu geri. Sonra bankalar aidatsiz (cok fazla kampanyasi olmayan) kartlar cikardilar. Tamamen ucretsiz.

Eger ille de bol kampanyali, temassiz ozellikli vs olsun derseniz yillik ucreti mukabilinde normal kartlardan da alabilirsiniz.

Secim sizin yani.

Ha harcamaniz vs bolsa bankalarin geneli aidati iade eder ama musteri memnuniyeti icin.
  • brkylmz  (22.09.20 20:54:40)
Kanki yağlı bir müşteri değilsen, kapatırsan kapat kartı hih diyorlar. Ondan haberin olsun

  • allah yazdiysa bozsun  (22.09.20 21:12:58)
Yasaklanan kredi kart aidatı değil, vadesiz hesaplardan alınan hesap işletim ücreti. Karlı müşterileri değilsen, bankalar ücretsiz sundukları kredi kartlarını almaya yönlendirirler.

  • cek  (23.09.20 08:22:39)