[]

Espresso deryalarında yüzesim var, üzerime kahve atsanıza

öncelikle söyleyeyim kahveye dair referansın starfu..ehem..buckstan öteye geçmiyor. lakin ben de insanım, benim de üniversite diplomam var ben de kahve içip içindeki ahududu notalarını tatmak, misk kedisinin bağırsaklarının kattığı nefaseti hissetmek istiyorum dedim ve bir moka pot aldım (?!)

hangi yörenin kahvesini almam lazım. kolobiya, guatemala, etiyopya, tatları fark eder mi? yoksa hepsi kahve mi? nereden alınmalı? boxxcoffee.com diye bir yer var alınır mı?

ha bir de espresso içme teknikleri hakkında. ben de 1.5 çaybardağı ölçüsünde fincanlar var bunlarda içersem fazla gelir mi? çarpıntı neyim gibi. içine bir çay kaşığı şeker atsam olur mu yoksa sonradan görme mi olurum?

hasılı kelam önerilerinizi bekliyorum.

not: tchibo yorumlarına baktım son kullanma tarihine yakın ürün gönderiminden şikayetçi bir çok kişi

 
coffeetropic.com
www.kahve.com
Daha bir sürü taze kavurup gönderen site var. Kahveyi nasıl yapacaksanız ona uygun büyüklükte çekip gönderiyorlar.

O kadar çok kahve var ki, kendi zevkinize göre seçmeniz lazım. Asitliği yüksek (içerken bi ekşi gelir) kahve seviyorsanız ona bakın, yok ekşi olmasın diyorsanız düşük asitlilere bakın. Ben düşük asitli ve toprak, baharat, fındık, çikolata, karamel vs diyen kahve görürsem onu alıyorum. Narenciye, çiçek falan seven de var.

Kahveyi espresso makinesiyle yapacaksanız 1,5 çay bardağına iki shot espresso, üstüne sıcak suyla americano yapabilirsiniz, hepsi espresso olursa ağır olur. Şekerli seviyorsanız şeker atın tabii, kime ne. Fakat güzel taze kahveye şeker atma gereği duymayabilirsiniz, öyle de deneyin.

Mokapot dediğinizi şimdi gördüm, bence mokapot kahveyi acılaştırıyor, o yüzden yine 1,5 çay bardağını full doldurmayıp üstüne su eklemeyi tercih ederim. Ama siz deneye deneye en sevdiğiniz şeklini bulursunuz :)
  • kobuzchu kiz  (22.09.20 21:48:00) 
kenya tavsiye ederim. kopi luwak hariç hemen hemen bütün kahveleri denedim favorim yine kenya oldu.


  • rahmi pinkfloydoglu  (23.09.20 10:49:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.