sağ baş parmak kesiği

dün bir salaklık yapıp sağ baş parmağımı kestim hatta biraz derin oldu. ilk başta çok önemsemedim. önce özel acile gittim malzemesi olmadığı için sadece pansuman yapıp sargı beziyle devlete yolladı.

devlete gittim tendon mendon bir şeylerden bahsetti pratisyen. önce sadece tetanoz yaptı. daha sonra doktor geldi o da öyle şeylerden bahsetti. istediği parmak hareketlerini yaptım tendonlar zarar gördü mü görmedi diye.istediği hareketleri yaptım. dikiş attılar ancak en kısa sürede ortopediye görünmemi istedi bir şey var mı yok mu diye. ( üç gün sonra da pansuman yapıp sargıyı değiştirtmemi söyledi.)

şimdi ben ortopediste gidip ne diyeyim ki bu tendon olayına baksın? dikiş de attılar ama. dikişi sökecekler mi yoksa röntgen mr benzeri bir şey mi yaşayacağım?

normal şartlar altında acil servise başvurduğunda senin tedavini ücretsiz olarak yapmak zorunda özel hastaneler.. ancak ne yazık ki hastane değil ticarethane işlettikleri için gazlıbezle sarıp devlet hastanesine gönderiyorlar masraf olmasın diye..

sizin durumunuzda en doğru hareket gerçekten bir ortopediste görünmektir.. büyük hastanelerin acil servisinde ortopedist mutlaka bulunur.. yakınlarda üniversite hastanesi falan varsa pandemi tedbirlerinizi üst düzeyde alarak acile bir uğrayın, vakit kaybetmeyin.. bağlarda hasar var mı yok mu bilmiyoruz ama iş işten geçtikten sonra kalıcı hasar oluşabilir.. elinizin röntgenini çekip bakar gerekeni yaparlar..
  • sahlanankoc  (22.09.20 17:59:12)