Goethe Institut

Almanca kursu için Das Akademie ve Goethe Institut online eğitim fiyatları aynı. Goethe'ye gideyim diyorum ama 2 seçenek var: Grup Online Eğitim ve Blended Online Eğitim.

Bu kurslara katılan, yorumlayacak olan birisi var mı? Blended haftada 8 ders saati canlı - 8 offline, grup ise 4 saat canlı - 12 saat offline. 150 TL fiyat farkı var aralarında, değer gibi geldi.

Goethe gitme das git diyen varsa da fikrini duymak isterim ama goethe de 1 aylık yoğun kursu das 2 ayda veriyor.

Ben Goethe institute'e gidiyorum Almanca için.Marta kadar örgün eğitim aldım,sonra online eğitimden memnun kalmadım.Ara verdim ancak başka seçenek bulamadığımdan online a devam ediyorum temmuzdan beri.Blended yeni çıkan bir eğitim şekli.Yukarıda yzdığınız ders saatlerini ikiye bölün.Çünkü normal kurda haftada 4 değil 2 saat canlı ders ypılıyor diğer 2 saat websitesi üzerinden yapılan alıştırmalara sayılıyor.1 ders saati de 45 dk dan sayıldığı için normal kurda haftada bir gün blok ders 1.5 saat online grup dersi alıyorsunuz.Blended ise bunun 2 katı,yani 2 gün 1.5 saat ders alınıyor.Sizin vakit ayırma durumunuz varsa tabii ki 150₺ farkla iki katı ders almak daha mantıklı.Yoğun kurları zaman sıkıntınız yoksa tavsiye etmiyorum zira bir konu pekiştirilemeden diğer konuya geçiliyor,hele online da hiç tavsiye etmem yoğun kuru.Başka kursa gitmedim karşılaştırma yapamayacağım o yüzden.

  • arenas  (22.09.20 18:38:42)