Hastane bir türlü heyet raporumu çıkarmıyor, memuriyetim yanacak?!

Bu soruyu arkadaşım adına yazıyorum.

Kendisi öğretmen olarak atandı. Çevre şehirler dahil hiçbirinde hastane randevusu bulamadı, neyse ki uzaktaki bir ilçeden buldu, fakat bir haftadan fazla süre geçmesine rağmen rapor çıkmamış, heyet kurulu biz bilmiyoruz eksik imza vardır bir ay hakkımız var bekleyeceksiniz diyor. Fakat arkadaşım önümüzdeki hafta göreve başlamazsa memuriyeti yanacak.

Ne yapacağız biz? Lanet ettik artık. Tüm arkadaşlarım aynı gün almış raporunu, biz sürünüyoruz.

Yani buradan yapılacak bişey yok.

2 seçenek var, memuriyet yanması öyle hemen olmaz diye düşünüyorum, ilgili yetkiliye (milli eğitim) hatta bi üst yetkilisine durumu anlatıp yardımcı olmasını istemek
Veya hastaneden tanıdık yetkili filan vs bulup (öyle santral yada sıradan memur değil) biraz sıkıştırmak.
  • infernalcadre  (22.09.20 16:23:18 ~ 16:23:52)
Pandemiden dolayı belki durumlar değişmiştir ama benzer bir meseleyi yaşadım ve ilçe ilçe il il yaptığım aramada sonunda aynı gün rapor çıkaran bir hastane bulmuştum. (2015)

  • godspell  (22.09.20 16:25:59)
başlama süresi içinde göreve başlayıp raporu daha sonra ikmal edecek. durumu dilekçe ile idareye bildirir. dilekçede hastanelerin pandemi nedeniyle rapor vermekte geciktiklerini bildirir.

  • praetor  (22.09.20 16:27:29)
özel hastane raporunu kabul etmiyor mu meb? ediyordur. gidin özelden alın. daha ucuz oluyor genelde hem

  • glamdr1ng  (22.09.20 16:28:29 ~ 16:29:33)
Şehir yazın buradan yardımcı olacak çıkar belki.

  • gatherer  (22.09.20 19:36:46)
İzmir / Menemen Devlet Hastanesi. Çok teşekkür ederim

  • hadi ya la  (22.09.20 20:58:56)
Güncelleme: sadece bir doktorun imzası eksik, elektronik imza için flash belleğini kaybetmiş. Bekleyeceksiniz diyorlar.

Milli eğitim müdürlüğünü aradık, sonradan getiremezsiniz, çıktığında e-devlet çıktısı da kabul etmiyoruz, raporunuzu alın gelin diyorlar.

Memuriyet yanacak, nasıl olur diye sorduğumuzda onun hesabını doktordan sorarsınız dediler.

Delirttiler.
  • hadi ya la  (23.09.20 14:26:13)