[]

Avukat arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

Avukat arkadaşlara bi soru

Şimdi dededen kalma bir arsa var. 3 kardeşsiniz ve o arsa satılıyor, yerine yeni bir arsa alınıyor ama bu kardeşlerden birinin üzerine yapılıyor. Bu durumda ileride – anne-baba hala yaşıyor-- diğer kardeşlerin hak iddia etme şansı var mıdır?

Arsayı üzerine alan kardeşinizi de çok seviniyorsunuz. Anne-baba yaşarken böyle şeyler konuşmak istemiyorsunuz ama o arsa da sizin de hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz. Ne yapmak lazım bi akıl verin pls

Şimdiden teşekkürler

 
Dededen kalan arsayı, anne baba 3 çocuğundan sadece 1'i üzerine yapmış anladığım kadarıyla. Eğer bu kardeşin fiziksel engelinden, sağlık sorunundan dolayı hayat boyu paraya ihtiyacı yoksa yani kendisini güvene alma ihtiyacı yoksa, sağlığı, aklı yerindeyse anne ve baba çok büyük haksızlık yapmış olur. Üstelik bunu kabul eden kardeşte diğer kardeşlerine haksızlık etmiş oluyor. Asla kabul edilir değil.

Anne baba yaşarken bu konuyu güzellikle halletmeniz lazım. Önce anne baba ile sonra kardeşle güzelce konuşun. Eğer arsayı geri vermezse kardeşiniz, sizlere arsanın değerine göre payınızın parasını versin.
  • GoodMorningTeacher  (21.09.20 19:03:19) 
Şimdi bu gibi durumlarda herkes iyi niyetli düşünür. Sanki kimseye bir şey olmayacakmış gibi.

Yarın öbür gün geldi ve ben bu adam/kadın ile evleniyorum/evlendim dedi.
Yarın öbür gün bir iş kurdu battı icraya gidildi
Yarın öbür gün kredi kartı / öğrenim kredisi gibi bir sebeple icra yoluna gidildi.

veya siz veya diğer kardeşiniz evlendi çocuklarınız vs. oldu. başınıza bir şey geldiğinde bu mal üzerinde hiç bir hakları olmayacak.

veya bir yurtdışı vs işleriniz var, vize alırken kısmen bu pay gösterilerek işiniz kolaylanabilir.

Anne baba ile konuşun.
  • janavarorion  (21.09.20 19:14:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.