[]

ffp3 maskeyi dezenfekte etmek

FFP3 ventilli maskeyi günde maksimum 1-2 saat kullanıyorum. Kullanım esnasında ventilli maskenin üzerine tek kullanımlık maskelerden de takıyorum.

Ardından ventilli maskeyi açık havada bekletiyorum. Bu şekilde değişimli kullandığım 2 tane ffp3 maske var.

FFP3'ü dezenfekte için havalandırmak yeterli mi yoksa başka bir işlemden geçirmeli miyim?

 
havalandırınca üzerinde toplanan olası virüslerin gittiği bilgisine nasıl ulaştınız onu merak ettim. öyle olsa açık alandaki kapı kolları, otobüs duraklarına falan elleyince de elimizi yıkamamıza gerek kalmazdı sanırım?

maskelerin sterilezasyonu için özel ışıklar falan var. havalandırarak olası virüsler gitmez.

o maskeler de ayrıca 1 günlük. ikinci güne temizlenmeden kullanılmaması gerekli.
  • reanarchy  (21.09.20 13:45:46) 
Cdc en kötü durumlarda bile en fazla 5 kere kullanılmasını tavsiye ediyor. Yapısal olarak geçirmezlik gidiyor. Yanlış bir güvenlik hissine kapılmaktansa normal maske kullanın daha iyi.


  • zoghurt  (21.09.20 15:08:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.