Buzlu cam sadece Covid-19 da mı oluyor?( tomografi pozitif, pcr negatif)

merhabalar, Çarşamba sabah yüksek ateş ortaya çıktı. Dr 1 gün bekle dedi ve Perşembe ateş hafif de olsa devam edince yakındaki bir özel hastanenin aciline gittim. tomografi raporunda aşağıdaki ifade var, kan tahlilinde crp de 127 çıktı. pcr örneği verdim. tomografi ve crp den dolayı perşembe akşamı covid ilaçlarına başladım. genel sağlık durumum iyi, ateş de parol vs. almadığım halde 36.5 larda geziyor. bugün de pcr çıktı ve negatif. dr kendini covid kabul et, ilaçlara ve izolasyona devam dedi. 14 gün sonunda tomografi ve antikor testi yaptırabilirsin dedi. şimdi sorum şu; bu buzlu cam olayı sadece covid'de mi oluyor?

tomografi:
Sağ akciğer boyunca özellikle orta lob düzeyinde konsolidasyon sergileyen yaygın yer yer buzlu cam manzarasına sahip infiltrasyon sahaları ve yer yer de budding tree paterne sahip infiltrasyonlar ihtiva eden Covid-19 pnömonisini düşündürten görünüm varlığı dikkat çekmektedir.

Sadece covid kaynaklı olmuyor. Akciğer hastalıklarının ileri safhalarında gözlenebiliyor. Covid'in sebep olması muhtemel ve en belirgin belirtilerinden biri olduğu için covid gibi davranılması gayet normal.

  • desdenova34  (20.09.20 14:21:17)
tabi ki hayır. muhtemelen tomografi bulgularınız arada. covid için özellikle iki akciğerde birden olması tipik. sizde tek taraflı (yine de covid pekala olabilir ).

  • alicandan  (20.09.20 14:23:47)