Güve sineğine karşı kesin çözüm (Psychodinae, drain fly)

Nedir? Son zamanlarda iyice artmaya başladı, kimi sitede işte diyor karbonat sirke falan dök bekle öbürü diyor bir işe yaramıyor. Kaynar su döktüm bikaç kere etkilemedi, musluk açıcı döktüm yine çıkıyorlar. Kaç litre musluk açıcı dökmem lazım yani? Nedir bunun kesin çözümü? Zararsız olsa da arttıkça rahatsız etmeye başladılar

yiyecek içecek- tahıl- kumaş atıkları güveyi çeker. tatile çıkmadan önce dolaba kaldırmayı unuttuğum şehriye-baharat türevi hububatlar sebebiyle ev kanatlı uçuşan güvelerle dolmuştu. evi sağlam bir temizlikten geçirdim, Güve yumurta keselerini dolap kenarları ve tavandan çamaşır sulu bezle silip çıkardım, geçti.

ortamdaki bu pekiştireçler kaldırmanız gerekiyor en başta. bu arada lavabodan mı çıkıyorlar onu anlayamadım. öyle ise lavabo gideri organik atıklarla doludur onu söküp içini temizlemek gerek
  • bugisme  (19.09.20 21:40:37)
Sorunum güve değil neyse ki, güve sineği bunlar, musluktan çıkıyolar. Gıdaya dadanma durumu yok. Duvarda ya da tavanda duruyolar kaçmıyolar da öyle.

  • mirafiori  (19.09.20 22:18:19)
Lavabo giderini(körüklü boru) değiştirmeyi dene çözüm olabilir belki 10-15 TL civarında olması lazım.

  • nasrettinhoja  (20.09.20 01:39:43)