kpss ortaöğretim çalışsam yapabilir miyim?

en son 4 sene önce girmiştim. 68 puan almıştım. bu sene başvurdum. kasımda sınav olacak. 70 bandını geçicinde bir şey oluyor mu? yazılımcıyım ama devlet memurluğu istiyorum artık. şansımı denemek istiyorum. olma ihtimali var mı? varsa ne önerirsiniz?

merkezi alım olmaz ama açıktan başvurursunuz. lisans ve önlisansta polis, zabit katibi, infaz memuru vs olunabiliyor. ortaöğretimde emin değilim ama yine benzer şeyler vardır.

  • rose parks  (19.09.20 20:20:40)
Yaparsın çözemediğin soruları çıkar. İnternette konu anlatımı binlerce video var.

  • ykyt  (19.09.20 20:25:53)
90 üstü alman lazım ki işe yarasın. boşuna uğraşma.

  • jelly bear  (19.09.20 20:43:51)
çalışabilirseniz yapabilirsiniz elbette ama sağlık meslek ya da imam hatip mezunu değilseniz 70'le falan bir şey olmaz. zaten doğru düzgün kontenjan açılmıyor, olanlar için de 90 bile yetmeyecektir.

  • hadsafhada  (19.09.20 22:08:39)
adalet bakanlığı polis bekçi vs alımlarını takip edeceksin. olmaz diyenler pek bu işlerin içinde olmayanlar veya bölümünden atama olmayan lisans mezunları.
adalet alımlarına ortaöğretimden de başvurabilirsin ve 70 taban puan tabii bazı kadrolarda boy yaş klavye vs istiyor. yani teknik olarka 70 le atanabilmen mümkün. kadrolar ortalama yılda 3-5 bin gelir.
ha merkezi alım olmaz ama evet. ilk yoruma katılıyorum o açıdan.
  • papuayenigine02561  (20.09.20 17:20:02 ~ 17:24:04)